Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek érdemes azért a...

Szerintetek érdemes azért a hatalmas tálakból átpakolni a kisebb tálba az ebédet, hogy ne fogyasszon annyit a hűtő? Anyu teljesen kiakadt!

Figyelt kérdés

Tegnap átpakoltam a 2 nagy jénai tálból a pár szelet húst + szószt egy kicsibe, a nagy tálcáról és a nagy tepsiből kivettem azt az 5-5 szelet maradék sütit egy kis laposra, meg a levestésztát a nagytálból a kistálba öntöttem át. És én mosogattam el, én "szenvedtem" vele, erre nekem állt ordítani, hogy ennyi erővel minden 5 percbe lehetne mosogatni, ha valaki eszik egy tányér ételt.

Teszem hozzá, ez a kaja nagyjából szombattól ott volt, tegnap kedd volt, keddig az eredeti táljában volt minden kaja. És a mosogatásnál sem használtam olyan sok vizet vagy mosogatószert, h sztem annyira ne érte volna meg.

De egyszerűen szúrja a szemem, amikor nincs más a hűtőben, csak kb edény az étel helyett. Mert így elfért minden szinte 1 polcon, eddig meg volt neki 2, vagy 2,5.


Vagy ilyenkor tényleg nem érdemes elmosni azokat a bazi nagy edényeket, a hűtő működése szempontjából?


Köszi!


18/L


2015. jún. 3. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem a fogyasztás miatt szoktam átpakolni.

Amiben kitálalom az nem zárható, hanem tálak, jénaik.

Eltenni zárható dobozokban szeretem. Így jobban el is férnek. Jobban adagolható. És nem lesz semmi sem szagos a hűtőben.

Mosogatni nem nagyon szeretek :) De inkább egy kis plusz mosogatás, a rendezettségért cserében.

2015. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Miert fogyasztana kevesebbet a huto, ha kisebb talban van ugyanaz a mennyisegu etel???


Mivel kivetted a mar lehutott edenyeket, es a helyukre szobahomersekletu edenyeket tettel (ezeket ugye ujra le kell huteni), plusz nyilvan nyitogattad az ajtot joparszor, plusz meg mosogatashoz is elhasznaltal jopar liter meleg vizet (es az uj edenyek ujboli mosogatasahoz is el fogsz), konkretan jo nagy tobbletfogyasztast okoztal, nem megtakaritast. A huto semmivel nem fogyaszt tobbet, ha tele van, mint ha uresen megy.

2015. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem érdemes. Egyrészt a kis tálakat újra le kell hűteni. Másrészt minél nagyobb tömeg van a hűtőben, annál kevesebbet fogyaszt, mert annál lassabban melegszik fel. A nagyobb tálak tömege nyilván nagyobb, mint a kicsiké.

Tehát az átpakolással valójában növelted a villanyszámlát, plusz még felesleges vizet és mosogatószert is fogyasztottál.

Nem mondom, hogy kiakadnék, mert egyébként néhány forintos tételről van szó (ezek közül valószínűleg az a néhány liter víz a legdrágább), de biztos, hogy szóvá tenném, mert nem szeretem, ha az emberek butaságot csinálnak körülöttem.

2015. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem butaság. Már anyáink is áttették a maradék ételt kisebb edénybe, és én is átteszem. Nem azért, hogy kevesebb áramot fogyasszon, hanem, hogy ne foglaljon annyi helyet, és melegíteni is könnyebb kisebb edényből.
2015. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
De, butasag. Attol hogy 'anyaink is attettek', meg nem lesz kisebb butasag tobb edenyt osszekoszolni, ha egyebkent befer a cucc a hutobe. A melegitesrol meg annyit, hogy a mikronak meg aztan vegkepp mindegy, mekkora az edeny, mert az etelt kozvetlenul melegiti.
2015. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
A hűtőnek pont teljesen mindegy, de a helykihasználás miatt valóban érdemes kis edényekben tartani az ételt. Hacsak nincs az embernek öt méter széles ipari hűtője, igenis számít, mennyi helyet foglal feleslegesen egy hatliteres lábos, benne két tányérni maradék levessel. Mosogatni pedig kell, nem is értem ezt a sok "leszidtak, mert el merészeltem mosogatni"-kérdést.
2015. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Utolso: szovegertes egyes, leulhetsz.


Na meg egyszer: ha amugy befer a hutobe a cucc, egesz pontosan minek is kell masik edenybe attenni? Hogy tobb ures hely maradjon?

2015. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Én megdicsérlek hogy ilyenre időt áldoztál, nem hogy örült volna anyukád hogy legalább rend lett a hűtőben.
2015. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Én nem a fogyasztás miatt pakolom át, hanem simán csak szúrja a szemem, ha egy óriási tálon csak 2-3 szelet sülthús vagy akármi van. Kaja után mindig be szoktam dobozolni, mondjuk nálunk a párom mindig visz magával ebédet a munkahelyére, ezért még inkább praktikus a dobozolás.

Szerintem csináld úgy, ahogy jónak látod. :)

2015. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!