Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szigeteljünk? Megéri?

Gyerök kérdése:

Szigeteljünk? Megéri?

Figyelt kérdés

Ha 5cm eps-el szigetelek, 80 ezer forinttal kevesebbet fizetek ki az anyagért, de éves szinten kb 4000 forinttal fizetek többet a fűtéséert ,mintha 10 centissel szigetelnék…

2cm-rel emelem a szigetelés vastagságát, akkor 2 centinként 30.000 plusz a kiadásom, éves fűtés pedig kb „egy ezer” forinttal csökken… Értem hogy megtérűl, de 30 év alatt? Mindez tankönyvtári épitészmérnöki segédlettel számolva, fikció alapján. Valaki tegyen helyre légyszives.



2017. okt. 11. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Szigeteletlen házban most évi 260k a fűtési költség.

Ha szigetelek és éves szinten megspórolok 100k forintot, (megspórolok annyit ?) akkor 10-12 év alatt jön vissza a szigetelésre költött pénz. Illetve jönne, ha lenne több mint 1 millió forintom erre a célra. De nincs. Tehát kölcsönt kellene felvennem aminél 10 éves futamidővel a dupláját fizetem vissza, ezért a megtérülés rögtön 20 év és kerestem a banknak 1 millát azzal, hogy kevesebbet fizetek a gázszolgáltatónak.

Szóval most én nem szigetelek.

2017. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Hát őőő 12cm alatt nincs is már értelme neki állni.

5cm-es EPS valamikor 15-20 évvel ezelőtt elment, mert nem volt vastagabb.

Lényegében semmit nem ér.

2017. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én anno nem számoltam, de 16 cm grafitos (megfelel 20 cm simának, ha jól tudom) volt a minimum nekünk... S a maximum is, mert nem volt elég pénz. Inkább nem lett padlónk, amíg nem csináltam, de a szigetelés nagyon hosszútávú, fontos dolog. S nagyon drága is, nyílászáró, tető...


Én nem számolgattam már pár éve, de azért kijött, hogy a 16/20 centis után már nincs sok értelme emelni, hacsak nem vet fel a pénz, mert olyan sokat már nem javul a fal. S ott vannak az ablakok is. Nagyon komplex ez az egész s a hőszigetelés még nyáron is számít, nemcsak a fűtésben... S a fűtéssel sem számolhatunk helyetted, hisz nincs elég infónk.

Nálunk még az is benne volt, hogy poén jól szigetelt házban lakni, nemcsak a megtérülésről van szó, bár semmi bajom a hosszú megtérüléssel, hosszú időre vettük a házat. Speciel mi villannyal fűtünk, azért ez is befolyásolja a megtérülést. A fűtés- és hűtésigénynél pedig a hőtároló tömeg is számít... Á, kicsi vagyok én ehhez.

De ha számolást akarsz, tényleg mondd meg legalább, hogy milyen falból indulsz ki, milyen fűtéssel...

2017. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Jól számolsz.

Egy ideig jól megtérül a szigetelés, de aztán egyre több kell az egységnyi megtakarításhoz és egyre drágább. De számold hozzá, hogy az energia nem lesz olcsóbb csak drágább, és kormányváltásoknál bármi megtörténhet az árakkal, de lefele nem igen fognak menni.

2017. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!