Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv! Mért nem működik a...

Dzsedzsi kérdése:

Üdv! Mért nem működik a fűtésrendszer?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Van egy Hőterm Carbon M 35 kwos vegyes tüzelésű lemezkazánom hozzá egy 1000 Literes puffer tartállyal.

A kazán az a lakás szintjén van még a puffer a pincében ami a kazánház mellet van, így a kazán felső pontja egy szintben van a puffer felső pontjával (+/- 20 cm).

A kazán visszatérőjén van egy keringető szivattyú valamint a padló fűtésnek van egy szivattyúja és a radiátoroknak van még egy.

1. számú probléma: - amikor a kazánban kialszik a tűz a tartályból vissza tér a meleg víz a kazánba amit a kémény ki húzatól így a puffer gyorsan vissza hűl.

2. számú probléma: - egész napos tüzeléssel sem tudom a puffer vízét felmelegíteni 80-90 fokra a lakásban pedig nincs több + 22 foknál úgy hogy kint még most +10 fok van gyakorlatilag vicc. Ja és ehhez 3 púpos talicska fa fogyott ami száraz keményfa.


3. számú probléma: - a kazán visszatérőjénél lévő szivattyút egy cső termosztát üzemelteti, ha azt 40 fokra tekerem akkor a kazán és puffer hőfoka azonos (kazán alul-felül), ha 70 fokra akkor a puffer felső része lassan felkúszik 55 körülire még lent marad 40 fok.


Tehát az 1. számú probléma szerintem: Visszacsapó szelep kellene esetleg a visszatérő szivattyú elé? Legalább is gondolom én, de ha igen akkor milyen fajta legyen?

2 számú problémára nincs ötletem egyszerűen nem értem a ház 60 cm fal plusz 10 cm eps szigetelés plusz rajta 5 cm eps szigetelés eltolt kötéssel a födémen dupla gipszkarton plusz buborékos hőtükör valamint dupla saralt mennyezet és még rajta plusz 15 cm rokwool mpm kőzetgyapot az aljzatban a padló alatt kétszer 5 cm lépés álló szigetelés eltolva plusz buborékos hőtükör a nyílás-zárók pedig 4 rétegű üvegezésűek fából 110-es profilból szóval a hőmegtartásnak jónak kellene lennie.

3, erre azt találtam ki,hogy lecserélem füstcső termosztátra.


Persze lehet,hogy nem jók az ötletek ezért kérem a segítséget. Köszönöm.



2017. okt. 31. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit sokallom ezt a 3 szivattyút,illetve azt ha egy időben működnek .Ha nincsenek visszacsapó szelek beépitve ,akkor a viz a könnyebb utat választja . 3 szivattyunál a viz azt sem tudja merre menjen,igy inkább semerre sem megy majdnem .Tény,jól meg van variálva ez a fűtési rendszer,talán túl is .Megmondom őszintén,a helyszinen lehet többet mondani.
2017. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
****szelepek * beépitve
2017. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia.

Nyitott rendszerről van szó.

Sematikus ábrát holnap készítek róla és be másolom.

Próbálom leírni addig is: A kazánból az előre menő csatlakozik a puffer legfelsőbb bekötési pontjába amivel szemben lévő bekötési lehetőségből megy a radiátorok előre menői a puffer legalsó csonkjára van rákötve a radiátor vissza térője valamint eggyel fentebb pedig a padló keringetője a padló kiegyenlítője előtt van egy keverő szelep ha jól tudom ez szabályozza,hogy ne menyen 40 foknál melegebb víz a padlóba. hát kb ennyi. nincsenek vissza csapók a rendszerbe (pedig ha jól tudom a szivattyúk elé is kellene minden hová) Valamint keverőszelep sincs. Elégé lebutított rendszer.

Pedig még ott lenne egy dupla csőkígyós indirekt HM tartály amit úgy képzeltem el hogy fűtési időben a kazán egyébként pedig egy solar táplálna és ha minden kötél szakad van benne egy patron éjszakai áramra kötve.

Egyébként a két szivattyút vezérlő termosztátok még holnap kerülnek felszerelésre lehet ez is befolyásoló tényező?

A három szivattyú: egy radiátorok egy padló valamint egy kazán vissza térő, szerintem soknak nem sok itt más lehet a hiba.

Köszönöm,hogy segítesz!

2017. okt. 31. 22:11
 4/19 anonim ***** válasza:
Várom a rajzot én is, anélkül el sem akarom képzelni!
2017. nov. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hét igen jobb lenne ezt létni. Én is most rakattam puffert. És egy gázkazánt is. Nyitott rendszerű. Padlófűtés nincs. Bizony utólag nekem is kellett visszacsapó szelep két darab mert nem mindig oda ment a víz ahova kellett volna. Az biztos neked is kell. Továbbá nem értem miért a legfelső bekötési pontra csatlakoztak a kazánnal és alá a radiátorokat. Nálam pont fordítva van. Hisz a melegvíz felfele megy és a radiátorba így nem a legmelegebb kényszerül. Ebbe semmi logika nincs hisz lefele kell melegedjen a víz ami nagyon lassan megy . Nálam felülről a másodikba megy a kazánból. A felsőből távozik a radiátorba a melegvíz. Csőtermosztát van a felső elmenőn ez indítja az egy darab keringetőt ami a visszatérőn van. Fel megy 80 ra de nem kell egy nap hozzá. Két visszacsapó kellett. Egy hogy a gázkazán ne dolgozzon a kazánra egy meg hogy a tartályból ne induljon a víz a gázkazán felé.
2017. nov. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#gázkazán ne dolgozzon a tartályra
2017. nov. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hét igen jobb lenne ezt létni. Én is most rakattam puffert. És egy gázkazánt is. Nyitott rendszerű. Padlófűtés nincs. Bizony utólag nekem is kellett visszacsapó szelep két darab mert nem mindig oda ment a víz ahova kellett volna. Az biztos neked is kell. Továbbá nem értem miért a legfelső bekötési pontra csatlakoztak a kazánnal és alá a radiátorokat. Nálam pont fordítva van. Hisz a melegvíz felfele megy és a radiátorba így nem a legmelegebb kényszerül. Ebbe semmi logika nincs hisz lefele kell melegedjen a víz ami nagyon lassan megy . Nálam felülről a másodikba megy a kazánból. A felsőből távozik a radiátorba a melegvíz. Csőtermosztát van a felső elmenőn ez indítja az egy darab keringetőt ami a visszatérőn van. Fel megy 80 ra de nem kell egy nap hozzá. Két visszacsapó kellett. Egy hogy a gázkazán ne dolgozzon a kazánra egy meg hogy a tartályból ne induljon a víz a gázkazán felé.



Nálam a puffer legfelsőbb pontjára van kötve a kazán ellőre menője amivel szemben azonos magasságban a radiátor ellőre menő.

Itt találod [link] a rajzot mivel ide nem lehetett feltölteni.

2017. nov. 1. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Eleve ha legfelülre van kötve a meleg szembe az elmenő azonnal ki is megy a meleg a tartály nem melegszik abszolút innen. Elvileg a visszatérő víznek kellene melegíteni a tartályt de az meg megy a padlófűtésbe. Ami logikus mert úgy tudom oda nem mehet nagyon meleg víz. De így a két pont közötti vízmennyiség nem igen tud melegedni. Én mindenképp lejjebb kötném be a kazán előremenőjét. Nálam így van. Persze nyilván kicsit így lassabban jut meleg víz a radiátorokba begyújtás után. Viszont nagyobb a melegvíz mennyiség kb a tartály negyede ami közvetlen fűtve van. Persze nem vagyok szakértő csak a sajátomat látom. És nálam nincs padlófűtés ami plusz vigyen el meleget.
2017. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen azért kötöttük a legfelsőbb pontba a kazán ellőre menőjét és vele szembe a radiátorok ellőre menőjét,hogy begyújtás után ne keljen sokat várni a radiátorok melegítsenek.

A padlófűtés szivattyúja előtt pedig ott a "H" szelep ami keveri a vizet és nem engedi hogy 40 foknál melegebb mennyen a padlóba.

2017. nov. 1. 18:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy a padlófűtést kizárod. Ha akkor se melegszik át a tartály fél nap alatt teljesen akkor más baj is van. Nekem átmelegszik az 1000 literes. Mivel lentebb van a tartály a kazánnál a meleg víz nem igazán akar lefele menni. Lehet oda kellene a keringető és egy visszacsapó a keringető után.
2017. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!