Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv! Mért nem működik a...

Dzsedzsi kérdése:

Üdv! Mért nem működik a fűtésrendszer?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Van egy Hőterm Carbon M 35 kwos vegyes tüzelésű lemezkazánom hozzá egy 1000 Literes puffer tartállyal.

A kazán az a lakás szintjén van még a puffer a pincében ami a kazánház mellet van, így a kazán felső pontja egy szintben van a puffer felső pontjával (+/- 20 cm).

A kazán visszatérőjén van egy keringető szivattyú valamint a padló fűtésnek van egy szivattyúja és a radiátoroknak van még egy.

1. számú probléma: - amikor a kazánban kialszik a tűz a tartályból vissza tér a meleg víz a kazánba amit a kémény ki húzatól így a puffer gyorsan vissza hűl.

2. számú probléma: - egész napos tüzeléssel sem tudom a puffer vízét felmelegíteni 80-90 fokra a lakásban pedig nincs több + 22 foknál úgy hogy kint még most +10 fok van gyakorlatilag vicc. Ja és ehhez 3 púpos talicska fa fogyott ami száraz keményfa.


3. számú probléma: - a kazán visszatérőjénél lévő szivattyút egy cső termosztát üzemelteti, ha azt 40 fokra tekerem akkor a kazán és puffer hőfoka azonos (kazán alul-felül), ha 70 fokra akkor a puffer felső része lassan felkúszik 55 körülire még lent marad 40 fok.


Tehát az 1. számú probléma szerintem: Visszacsapó szelep kellene esetleg a visszatérő szivattyú elé? Legalább is gondolom én, de ha igen akkor milyen fajta legyen?

2 számú problémára nincs ötletem egyszerűen nem értem a ház 60 cm fal plusz 10 cm eps szigetelés plusz rajta 5 cm eps szigetelés eltolt kötéssel a födémen dupla gipszkarton plusz buborékos hőtükör valamint dupla saralt mennyezet és még rajta plusz 15 cm rokwool mpm kőzetgyapot az aljzatban a padló alatt kétszer 5 cm lépés álló szigetelés eltolva plusz buborékos hőtükör a nyílás-zárók pedig 4 rétegű üvegezésűek fából 110-es profilból szóval a hőmegtartásnak jónak kellene lennie.

3, erre azt találtam ki,hogy lecserélem füstcső termosztátra.


Persze lehet,hogy nem jók az ötletek ezért kérem a segítséget. Köszönöm.



2017. okt. 31. 21:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Megnéztem a rajzodat, ez a rendszer teljesen rossz.


A kazánt így kéne a pufferhez kötnöd:

[link]


55°C-os ESBE VTC 511 keverővel.


A radiátorod előremenőjét a puffer tetejébe, vagy még jobb ha a kazán előremenőjébe kötöd. A visszatérő mehet a puffer aljába.


A padlóhoz meg külön keverőkör kell, ahogy írtad.

2017. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A padlót próbáltam már kizárni mondjuk nem fél napra , és nem igazán jött be.

A szivattyú szerintem jó helyen van csak a baj az lehet hogy mivel a tartály 1000 liter a pincébe van és felmelegszik 50 fokra a kazán meg kb 45 fok a hőfok és tömeg miatt az áramlás felnyomja a kazán hőjét mivel nincs benne visszacsapó szelep.

2017. nov. 2. 06:33
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a kazán magasabban van mint a tartály. Ez se éppen jó, de szivattyúval működhez. Amíg nincs visszacsapó, addig a hideg kazán mindig vissza fogja hűteni a tartályt.

Én azt ajánlom valahogy húzd ki ezt a telet, aztán jövőre gondold át újra az alapoktól a rendszeredet.

Aki ezt csinálta, fogalma sem volt központi fűtésről.

A vegyes kazán + puffer + 2 fütési kör konyhai hasonlattal élve a rántott hús nehézségi szintet jelenti.

2017. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát igen nem egy egészen jó megoldás,hogy lentebb van a kazánnál a puffer de így van helyem és egyszerűbbnek tűnt,hogy a meleg víz közlekedik le a pincébe nem én a fával le,hamuval fel stb.

A visszacsapót nem tart sokáig beszerelni valamint egy keverő termosztatikus szelepet is be fogok tetetni vele.

Hála Istennek még nem lakunk a házban úgyhogy nem gáz ha egy napra kimarad a fűtés.

Inkább az bosszant,hogy ezekre a hibákra nekem kell rá jönnöm nem a fűtés szerelőnek.

2017. nov. 2. 19:25
 15/19 A kérdező kommentje:

Egyébként érdekelne,hogy ki milyen megoldással csinálná meg?

Kazán 35 kw-at, pincébe (kazán és puffer között 1,5 méter szint különbség) puffer 1000 Liter padló valamint radiátoros fűtőtestek.

És szeretnék még a puffer mellé betenni egy 300 literes indirekt tárolót ami már meg is van két cső kígyós egy a csőkígyó a kazán kettes pedig egy solar (a nyári időszakra) plusz van benne egy fűtő patron éjszakai áramnak.

Szóval érdekelnének a bekötési javaslatok.

Köszönöm.

2017. nov. 2. 19:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez baj nálam is már harmadszor hívtam vissza a szerelőt. Még nem általános dolog hogy mindenki rakat puffert . Sőt. Mintha nem teljesen lett volna képbe a szaki. Nálam rakta be a másodikat életében. De az elsőnél gáz nem volt. Nálam a két kazánt pufferrel hőcserélővel kellett összehozni. Végül is csak jó lett. Sajna alig kapni ráérő szakembert. Sok kimet külföldre aki maradt meg slig ér rá mert tele van munkával
2017. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen ebben igazad van kevés a jó szaki, mi is ezzel küzdünk tavaly ilyenkor még 9 emberem volt mostanra maradt 3 plusz én.

De az az elv sem jó,hogy "ha állva marad fal lesz belőle ha eldől pedig járda".

Ha szerencsém lesz jó lesz a fűtés ha nincs akkor nem.

Addig kell gondolkodni amíg ki jön a maximum 21 században már minden elérhető a fűtés világában csak tudni kellene hasznosítani.

2017. nov. 2. 19:58
 18/19 A kérdező kommentje:

Szóval úgy néz ki sikerült ki küszöbölnünk a hibát.

Szeretném megosztani veletek, hátha másnak is segít.

Beépítésre került egy simens elektromos szelep amit a kazán testbe beépített kapilláris merülő termosztát nyit és zár így elértem,hogy nem áramlik vissza a pufferben tárolt hőenergia és nem távozik a kéményben valamint a kazán sem tud kátrányosodni.

Még nem teljes mert még egy füstcső termosztát is be fog épülni ami szinkronba lesz a merülő termosztáttal dolgozni.Így nem kell a merülő termosztáttal "játszani" emelgetni a hőfokot felfűtődés közben.

Hát gyakorlatilag ennyi biztosnak akkor fogom mondani ha egy szezont ment! Addig meghát......

2017. nov. 4. 19:16
 19/19 anonim ***** válasza:

Látom valami már van, de azért leírom, hogy puffertöltő szivattyút csőtermosztáttal nem lehet üzemeltetni. Csak füstgáz termosztáttal vagy hőfokkülönbség kapcsolóval.


Szerintem elég lett volna sima rugós visszacsapó is, annak is meg kell akadályoznia a visszaáramlást. Ugyan az a szakember szerelte be a Siemens elektromos szelepet, mint aki összerakta a rendszert?


Amúgy amíg nincs kazánvédő szelep, ami 60 fokos vizet enged a kazánra, addig nem is fogod tudni felfűteni a tartályt. S a lakás körbe is kell egy keverőszelep!

Kátrányosodás amiatt van, hogy hideg vizet kap a kazán, s ez nálad nem lesz kiküszöbölve.


Amúgy ilyen hülyeségekre meg ne hallgass, hogy az kazánból kilépő vizet minél lejjebb kell bekötni. A víz szépen rétegződik, ha fentre van kötve. Nálad az jó helyen van. Csak a kivételt kellene megoldani ott, ahol a légtelenítő van, mert így pont a legforróbb vizet nem tudod használni soha, tehát a tartály 1-200 literrel is kisebb.

Ha pedig rögtön akarsz melegvizet, akkor a 2 T bekötés javallt. Mutatom az etanol bekötést, NAGYON ajánlom a fórumot is: [link]

2017. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!