Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki tudja megmondani, mivel...

Ki tudja megmondani, mivel szigetelték a falakat régen?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos tudnom, hogy mivel szigetelték, vagy építették a belső falakat a hetvenes, nyolcvanas években! Laktam egy albérletben (közel a körúthoz) ahol levált a vakolat a fal egyik részén, a tulaj mindig azt igérte, hogy megcsinálja, de nem tette. Először azt hittem, azbeszt, kissé szürkés volt, mégis sötét, nem tudtam mihez hasonlítani. Azóta elköltöztem, 5 hónapot töltöttem ott. Nem foglalkoztam vele utána. Nem értetettem és nem értek az ilyen belsőepítészethez, de ma épp az uránról olvastam cikket, érdekelt és megnéztem a képeket, hát majdnem infarktust kaptam, mert kb ugyanúgy nézett ki az a fal mint az urán a képeken. Tudom, hogy iszonyatosan hatalmas baromság, mert miért használtak volna radioaktív anyagot burkolatnak, de őszintén szólva félek, mert nem értek ehhez. Ti tudtok olyan anyagokat, amiket anno a beltéri építészetben használtak, és hasonlítanak az uránhoz? Tudom, hogy sokféle kőzet van, de amiket eddig néztem egy sem hasonlított ahhoz, ami azon a falon volt, csak az urán. Aki tud bármit, segítsen.
2017. nov. 30. 07:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jutottunk el odáig hogy egy ilyen kérdést valaki teljes komolysággal ki tud írni?
2017. nov. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Azbesztet elég gyakran használtak szigeteléshez. Valóban, kis mértékben radioaktív (is lehet). Valóban lehet ártalmas az egészségre. De elég sokan nőttek fel egészségben azbesztszigetelésű lakásokban.
2017. nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A falakat sohasem szigetelték azbeszttel. Ezeket a csövekhez használták, és azt is beborították még. Urán meg pláne nem hőszigetelő, ennyit tudhatnál.

Rengeteg salakblokkos (nagyblokkos) lakás épült, ez szürkés-vörös színű és erősen szemcsés. A külső falon szinte semmi hőszigetelést nem használtak, mert nem volt; esetleg a vakolatba kevert perlit volt, ami feketés színű.

A belső oldalon viszont sem régen, sem ma nem használnak hőszigetelést egyéb okok miatt, csak spec esetekben.

2017. nov. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a kérdéses időpontban még kőzetgyapot táblát, vagy paplant használtak.

Nekem kőzetgyapot táblákkal van szigetelve kívülről, hogy az egér ne rágja meg, és nem tűzveszélyes(persze akkoriban nem volt más)


Ez a porított bazaltból készült kőzetgyapot még szúrt, köhögtetett, szóval borzalmas volt vele dolgozni. Az azbesztnek ehhez semmi köze.

2017. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából pont úgy nézett ki, mint az urán, amikor beírtam netre, hogy uranium. Ezért félek, és várom a válaszokat, mi lehetett, ami ugyanúgy néz ki, de mégsem urán.
2017. nov. 30. 10:05
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért erőlteted ezt az uránt?


mert ez vicc. poliuretán van, de az nem urán.

2017. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mert úgy nézett ki, azért. :(
2017. nov. 30. 13:17
 8/16 anonim ***** válasza:
miért, uránt láttál? kötve hiszem.(ha tudod mi az)
2017. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten, hogyan néz ki. Azért írtam ki a kérdést, hogy tud-e valaki hasonló anyagról, ami nem urán, csak hasonlít.
2017. nov. 30. 13:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tiszta (dúsított) uránnal "szigetelték" volna a házat, az a ház drágább lenne egy tiszai holtág melletti zsákfaluban, mint egy ugyanolyan normál ház a Rózsadombon. Szóval biztos lehetsz benne, hogy nem raktak külön uránt a falakba sehol.
2017. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!