Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki tudja megmondani, mivel...

Ki tudja megmondani, mivel szigetelték a falakat régen?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos tudnom, hogy mivel szigetelték, vagy építették a belső falakat a hetvenes, nyolcvanas években! Laktam egy albérletben (közel a körúthoz) ahol levált a vakolat a fal egyik részén, a tulaj mindig azt igérte, hogy megcsinálja, de nem tette. Először azt hittem, azbeszt, kissé szürkés volt, mégis sötét, nem tudtam mihez hasonlítani. Azóta elköltöztem, 5 hónapot töltöttem ott. Nem foglalkoztam vele utána. Nem értetettem és nem értek az ilyen belsőepítészethez, de ma épp az uránról olvastam cikket, érdekelt és megnéztem a képeket, hát majdnem infarktust kaptam, mert kb ugyanúgy nézett ki az a fal mint az urán a képeken. Tudom, hogy iszonyatosan hatalmas baromság, mert miért használtak volna radioaktív anyagot burkolatnak, de őszintén szólva félek, mert nem értek ehhez. Ti tudtok olyan anyagokat, amiket anno a beltéri építészetben használtak, és hasonlítanak az uránhoz? Tudom, hogy sokféle kőzet van, de amiket eddig néztem egy sem hasonlított ahhoz, ami azon a falon volt, csak az urán. Aki tud bármit, segítsen.
2017. nov. 30. 07:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most már eljutottunk oda is, hogy valaki attól is fél, ha palával borított tetejű házban lakik.
2017. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a világ nem egy mese, aminek "happy end" a vége. Valóban tőlünk függ, hogyan állunk hozzá a dolgokhoz, szituációkhoz, valaki figyelembe se veszi, más pedig túlreagálja, DE ettől még a kémiai tulajdonságok, fizikai törvények ugyanazok maradnak. Magasrol le.szrhatom, hogy a palatető (még ha nem is veszélyes bontatlan állapotban) egy kis idő elteltével porladni kezd, és az már bizony káros, vagy lecserélem, ha engedi a pénztárcám. Úgy gondolom, érdemes figyelembe venni a külvilágot is, ahol minden törvényszerű.

Úgy kerültem a korábban említett cikkhez is, hogy egy Berlini étteremben radioaktív anyagokkal címkéztek, vagy díszítettek, teljesen véletlenül, majd persze megnéztem kíváncsiságból, hogyan is néz ki az urán, és eszembe jutott azonnal, hogy basszus a fal is így nézett ki, minden megtörténhet... azért persze nem izgulom túl, de ott fészkelődött a mivanha gondolat, ezért lehetnétek megértőbbek. Nyilván nem értek hozzá, azért írtam ki a kérdést, de indokolt az aggodalmam, fiatal lány vagyok, aki még gyerekeket akar.

2017. nov. 30. 21:23
 13/16 anonim ***** válasza:

Uránt nem is olyan egyszerű dolog birtokolni. Már az alapanyag bányászata is komoly akadályokba ütközik, dacára annak, hogy kb. 100 milliárd tonnányi urán van szerteszét a földkéregben, 25km-es mélységig számítva. Ahol érdemleges koncentrációban fordul elő, ott tiltott a bányászat (meg nem is túl egészséges), ahol meg lehetne, ott meg rengeteg földet kellene megmozgatni egy kilónyi uránért. Az pedig tudod mennyi? Kábé pont belefér egy féldecis pohárba. Ehhez pedig kb. ezer tonnányi, 150 teherautónyi földet kellene átszűrni.


Szóval nem tudom mi volt az, amit láttál a faladban, de hogy nem urán, az egészen biztos, afelől nyugodt lehetsz.

2017. dec. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. dec. 1. 04:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana még valamit tisztázni:

#3

Az igaz, hogy a perlit, mint ásvány fekete színű, hasonlít a bazalthoz, azonban ezt 1000 fok feletti hőmérsékletnek teszik ki, ekkor a benne lévő kristályvíz szinte szétrobbantja a kristályszerkezetet, és létrejön a duzzasztott perlit, ami igen könnyű halmazsűrűségű és fehér színű anyag. A többi igaz.

2017. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hát ha uránból csinálták a házad hőszigetelését akkor nagyon jól szigetelhet jó laza lehet az egész mert összesen max. 7 kilót használtak másképp már rég felrobbant volna az egész
2018. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!