Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen radiátort vegyek? Már...

Milyen radiátort vegyek? Már teljesen összezavarodtam. Mire eldöntöm milyet vegyek, találok egy oldalt ahol épp azt szidják. Akár török. Akár magyar. Aluradiátorra nincs pénzem.

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az öntöttvas a legjobb.

[link] Ezek például még gyönyörűek is. Mondjuk én törtfehér színben hagynám, a többi már túl csicsás.

2017. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne vegyel radiatort ... elavult dolog. Infra futest vegyel, ez a jovo!
2017. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
infra hősugárzoknak rossz az ugynevezet c,o,p értékük,tudomásom szerint.
2017. dec. 12. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Infra panel ... nem hosugarzo.
2017. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"infra..."


Aztán majd nézd meg a villanyszámlád is.

Felejtsd el ezt a sz@rt.


Nyugodtan vehetsz sima lapradiátort, később pedig megkettőzöd.

2017. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már szereltem sokfélét, szerintem nincs különbség.

Az olcsóbbat venném , nekem még nem lyukadt ki egyik sem 10 éve megy már néhány.

Sok oxigént ne juttass a vízbe, tehát ne sűrűn cseréld a vizet.

2017. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is feltettem egy párat... És állítom, hogy 10m-ről nézve, hogy valóban nincs sok különbség köztük.

Nade közelebbről megtekintve?

Lemezvastagság: alapvető a tartósság és nyomásállóság szempontjából azaz minél vastagabb, annál jobb. A törökök 0,5 0,8 illetve 1 mm vastag lemezból gyártanak. Ami ugyanolyan vastag mint a magyar, az meg már többe kerül a dég - nélkül. Mennyi az egységnyi hosszban bedolgozott lemezfelület konvektor lemez felület? Az olcsóradiátorban természetesen kevesebb. Azaz csökken a hőteljesítménye a kérdéses radiátornak. Arról nem is beszélve amikor a törökből kihagyják a konvektorlemezek harmadát a radiátor közepéről. Vagy alul és felül levesznek 5-8 cm-t. Így ezekből nagyobbat kell venni. Az meg már drágább mint a magyar. Milyen bevonat van rajtuk? Csak "átködölték" valami fehér színnel ami öt év múlva már sárga? Vagy passzíválták, mártva festették, és rá is égették? Dupla vastagságú kemény bevonat van a magyaroknak. A legolcsóbb törökön sokszor már a kicsomagoláskor hiányzik az élénken a festék.

Európa legjobb minőségű lemezradiátorait készítik idehaza. Bátran vedd meg.

2017. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan mondta az eladó az egyik nagy áruház eladója h török radiátort átcimkézték és magyar .valami "duna...." néven árulják.

Szóval káosz van még mindig bennem.Silver török.de forgalmazó szerint 1,15 lemezvastag.Magyarra volt aki azt mondta konkrétan hgy 4 év mulva csöpögött.De van aki a törököt szidja...

2017. dec. 14. 07:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyar radiátor: dég.

Dunatherm: cseh.

2017. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!