Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért vannak sokan belebolondulva a könnyűszerkezetes házakba?

Figyelt kérdés
2017. dec. 15. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Voltam abban a nagy Amerikában. Imádják a könnyű szerkezetes házakat, jók a könnyű szerkezetes házak, a többség ilyenben lakik, 2 hét alatt kész (komolyan), van amelyiknek 500m2-t is eléri a lakótere. De a tégla ház ott is egy magasabb komfort fokozatot jelent, mert van hőtároló tömege. a tégla jobban tartja az értékét.
2017. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
17%

"Rosszúl tudod. A papírház olyan szerkezeti megoldással készül amilyent a tervező mérnök előír. Tény, sok készházakat gyártó cég létezik. Ők előregyártott panelokból építik fel a házakat. Egy bizonyos számú előremegtervezett panelformából lehet "összelegózni" a megrendelő kívánságának megfelelő házat. Ez az un. nagypanelos készház."


Nem értem, hogy miről okoskodsz, amikor ha jól látom ketten is írtunk a könnyűszerkezetes házakkal kapcs. mert ilyet építettünk. A németországból író válaszadó vagyok megint.

Itt kint bármilyen könnyűszerkezetes házat csak kész falszerkezettel szállítanak, nem tökölnek a helyben ácsolgatással. A mi házunkat 1,5 nap alatt építették fel!!! A falak kompletten készek voltak 1 nap alatt, a tetőszerkezet is, a második nap délután kettőre végeztek a tetővel teljesen!


"Mint írtam, nagypanelosban nem."

?? A nagypanelos alatt azt érted, aminél előre készek a falak, mint nálunk is?

De igen, ott is. Mivel a falakat nem a megrendelés előtt, hanem UTÁN gyártják, a te igényeidre. TÁjékozódj már kicsit, mielőtt hülyeségeket írsz!

Összesen 8 ablakot változtattunk meg és számos falat toltunk el, 2000 euró volt a mérnök díja (alapvetően benne van a csomagban), a változtatásokért az anyagáron felül nem kellett semmit fizetni!


"Megrendeléstől számítva néhány héten belül felvonulunk, 4-5 hónap alatt kulcsrakészen átadunk egy átlagos családi házat. "

Ezt mondjuk a büdös életben nem hiszem el neked, mert egy normális háznak csak a belső kialakítása 4-5 hónap tégla esetén. Nálatok nem kell falazni, vagy mi a csoda?

Egy téglaház átlagos elkészülési ideje az első mozzanattól kezdve az építkezésen egy,másfél év, míg egy könnyűszerkezetesé 4-6 hónap.


Nálunk egyébként 2 hónapot kellett várni a házra a megrendelést követően, ez idő alatt elkészítettük az alapot és a garázst pl.


Mindemellett én csak annyit tudnék javasolni, hogy tanulj meg írni, mert a helyesírásod alapján valamilyen 15 éves trollkodó hülyegyerek lehetsz.

Értelmes felnőtt ember legalábbis nem ír le olyan förtelmet, hogy "rosszúl", amit te nem egyszer megtettél.

2017. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor elmagyarázom úgy, hogy te is megértsd.

Megrendelted egy rajz és egy látványterv alapján a nagypanelos papírházat. Nagyszámban előfordul, hogy a megrendelőknek van változtatási szándéka amikor már kézzelfoghatóak a falak. Más nyílásméret, máshol legyen a nyílás, máshol legyen egy-egy válaszfal.

Ezt tégla esetén pikk-pakk meg lehet oldani. A leszállított nagypanelosnál nem. Világos?


"Nem értem, hogy miről okoskodsz, amikor ha jól látom ketten is írtunk a könnyűszerkezetes házakkal kapcs. mert ilyet építettünk. A németországból író válaszadó vagyok megint. 

Itt kint bármilyen könnyűszerkezetes házat csak kész falszerkezettel szállítanak, nem tökölnek a helyben ácsolgatással. A mi házunkat 1,5 nap alatt építették fel!!! A falak kompletten készek voltak 1 nap alatt, a tetőszerkezet is, a második nap délután kettőre végeztek a tetővel teljesen! "

Nekem ne mutasd be. Számos nagypaneloshoz készítettünk alapozó munkát, pincét.


"Ezt mondjuk a büdös életben nem hiszem el neked, mert egy normális háznak csak a belső kialakítása 4-5 hónap tégla esetén. Nálatok nem kell falazni, vagy mi a csoda? 

Egy téglaház átlagos elkészülési ideje az első mozzanattól kezdve az építkezésen egy,másfél év, míg egy könnyűszerkezetesé 4-6 hónap. "

Hiszed vagy sem, egy nap egy családi ház falazása. Másnap már stolicán van a födémzsalu. Harmadnap ha végeztek a vasbeton szerelők délután be is van betonozva. Kéthét múlva kizsaluznak és felvonulnak az ácsok. Közben elkezdik a válaszfalakat is felhúzni. Gépi vakolásról, glettelésről hallottál már?

Te összekevered az építőipart a kalákában végzett házépítéssel. Tudom, hogy nem értesz hozzá. Én viszont ebből élek.


"Nálunk egyébként 2 hónapot kellett várni a házra a megrendelést követően, ez idő alatt elkészítettük az alapot és a garázst pl."

Nálam ilyenkorra serényen dolgoznak a villanyszerelők...


Mindemellett én csak annyit tudnék javasolni, hogy tanulj meg írni, mert a helyesírásod alapján valamilyen 15 éves trollkodó hülyegyerek lehetsz. 

Értelmes felnőtt ember legalábbis nem ír le olyan förtelmet, hogy "rosszúl", amit te nem egyszer megtettél.


Ho-ho-ho-hoó! Fogtam egy igazi nyelvtan nazi-t! Te kritizálsz aki a Németországot is kisbetűvel írja? Elöbb a magad könnyűszerkezetes házad táján sepregess.

Aki egy vitában már nem az érvet támadja, hanem az érvelőt. Az a legszebb bizonyítéka annak, hogy elfogytak az érvei.

Csak nem gondolod, hogy egy számítógép elött űlve fogok egy magadfajta billentyűvirtuózzal vitázni? Beszédfelismerést használok. Gyors, kényelmes, és boldogsággal tölti el a nyelvtan nazi-kat

Senki kedvéért nem fogom javítgatni a könyvtárát. Az ok egyszerű. Te nem így sem úgy sem érted meg. Az értelmesebbje meg így is megérti, hogy miért nem épít az ember a családjának fakalyibát egy ház helyett.

2017. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!