Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek ez a ház tényleg...

Szerintetek ez a ház tényleg kihozható ennyiből?

Figyelt kérdés

[link]

Tudom, hogy konyha nincs és biztos jó pár költségről szó sem esik benne, de még mit kellene itt kalkulálni?



2017. dec. 21. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, vagy csak nagyon fapados minőségben.

Sok benne a bizonytalanság.


Tök alap az alapozás, ha a helyi adottságok mást kívánnak akkor az többlet. A mit tartalmaz résznél a téglánál is azt írja, hogy a belső hőszigetelésbe hőkéssel vágják bele a vezetékek helyét.

Ilyen, hogy C12-KK beton már nincs, főleg nem lehet ilyen betont szerkezeti betonként beépíteni.

Födém hőszigetelésről szó nem esik.

Elektromos fűtés? Jó lenne egy passzív házba, de nem ebbe (30tégla + 10 hőszigetelés, nagyon sokat kell az energetikusnak tornázni, hogy be tudja bizonyítani a megfelelőséget, januártól meg pláne!)

Igazából nagyon sok benne (illetve nincs benne) az ami hiányzik és úgyis bele fog kerülni menet közben. Pótmunkaként!

2017. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek ez előző hozzászólóval. Nekem mindig az új háznál a homlokzat jut eszembe milyen hővezetési tényezővel rendelkezik, persze ez egy nagyon kicsiny értéke a háznak, annak ellenére, hogy manapság talán az egyik legfontosabb. Ugyan kb 0,22 w/nm*k lenne a falakra jellemző tényező, de egy 20 centis grafitossal sokkal jobban járnátok. Ez nem kerülne többe max. 500 ezer ft többletköltségbe. A aljzatra kell 10 centi vastag, a lábazatra szintén, a mennyeeztre min 20 centis, és a szarufák közé is 10 centis szigtelő. Az ablak rendben van, 3 rétegű ma már kell.

3000ft/nm áron elég szerény metchlaki kapható, nekem pl a nagyon magas fényű (úri cigány) nagyméretű metchlakik jönnek be, aminek 7000eft/nm az alsó ára, de ezért már kapni szépet. Konyha nincs az árban, számolj 1 milliót és rendben lesz.

Ez az elektromos fűtést aki kitalálta itthonra felakasztanám, nem olcsó a rezsije. Manapság kondenzációs kazán kell, vagy akinek van 1,5 millió többlete leváltani víz-levegő hőszivattyúra, 2 millióért olyat kapsz, ami már hűt is! Ajtók viszont akár olcsóbban kihozhatóak, mivel a hulladékból készített borovi fenyő ajtók, már kb 25 ezertől megkaphatóak. Igényes, olyanra pácolod, amilyenre szeretnéd.

Összességében elképzelhető, hogy ki tudják ennyiből hozni, de szerintem egy 4-5 millió többletköltséggel számolni kell. Ez a baj az ilyen cégekkel, ha magad építtetnéd simán kijönne ennyiből. Ha meg ezeket választod feltétlen változtatni kell a műszaki tartalomnál, amiket említettem. Kérdezd meg, hogyha neked nem kell a 10 centis eps, helyette 20 centis grafitost szeretnél mennyiben módosítaná az árat? Ha nem vonják le az eps árát, és azt mondják plusz 2 millió grafitossal, azonnal el kell felejteni őket.

Egyébként nem akarok hülyeséget írni., de lehet idéntől már ingyenes a közművek bekötése, persze nem ismerem az apróbetűs részt, de az 1-1,5 millió, ami zsebbe maradna.

2017. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Trafó1 ***** válasza:
100%
Van rá esély mivel ez alap ár én csak a villanyszerelést néztem ami tényleg csak alap szükségletet elégít ki, nincs riasztó, hangosítás, a tv és telefon be sincs kötve, az infra fűtés szerintem egy vicc, gáz kazán kell. Ilyen felszereltségnél elképzelhető ez az ár.
2017. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!