Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szükséges-e bármilyen építési...

Szükséges-e bármilyen építési engedély új fürdőszoba beépítésekor?

Figyelt kérdés

Egy kb 35 négyzetméteres szoba egyik sarkába építenék még egy - gipszkartonfalakkal elválasztott - 4 négyzetméteres fürdőszobát (WC-vel együtt).


Érdekelne, hogy 2018-tól milyen építési engedélyek kellenek nekem ehhez?


Illetve hova/kihez forduljak ezekért az engedélyekért?



2017. dec. 30. 14:32
 1/4 anonim válasza:
Semmilyen engedélyre nincsen szükséged, (ha ez egy kertes ház és nem társas ház!), mivel házon belül alakítasz és nem egy különálló objektumot falazol fel az udvarod egyik sarkában. De ha jól tudom (és sajnos ebben nem vagyok biztos), akkor, ha különálló építményt falazol is fel, akkor azt hiszem 4 vagy 6 négyzetméterig nincs szükség semmilyen engedélyre (lásd pl. kutyaól).
2017. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Családi házon belül,akár uszodát is csinálhatsz .
2017. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az uszoda jó ötlet!


Köszönöm a segítséget, reméltem, hogy hasonló válaszokat kapok!

2017. dec. 30. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Társasháznál meg kell nézni a társasházi szerződést/alapító okiratot, általában benne szokott lenni, hogy milyen átalakításokhoz kell a többi lakó hozzájárulása.


Amit akarsz az a tulajdoni hányadot nem változhatja, még az is lehet, hogy társasháznál se kell hozzá semmi.

2017. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!