Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kellett-e volna építési...

Akoos kérdése:

Kellett-e volna építési engedélyt kérni illetve építményadót fizetni? (két betonalapon álló kerti épületre, egyik téglaépület, a másik fa, kb 8-8 m2, konyha és fürdőszoba)

Figyelt kérdés
Ha igen, de ezt elmulasztotta "valaki", akkor mik a következmények? Le is bontathatják?

2015. okt. 16. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A most hatályos építési törvényt nem ismerem, de lehetséges, hogy kellett volna. Ha elmulasztottad, akkor súlyos bírságra lehet számítani persze csak akkor, ha ki is derül.

Manapság a svarcban építkezést keményen büntetik. Nem lehet még egy tetőt sem csak úgy lecserélni...


Önkormányzat építési osztályán érdeklődj, hogy ha ilyet szeretnél, milyen előírások vannak rá, kell-e engedély hozzá. Úgy kérdezz, mintha csak tervben lenne, és név nélkül tedd azt!

2015. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Kérhetsz rá fentmaradási engedélyt, ha eredetileg is kaphatott volna engedélyt (megfelelô helyen van, belefér a beépítettségbe)

Birság jár érte.

Ha nem engedélyezhetô kaphatsz bontási kötelezést.

2015. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tegnap kaptunk egy levelet az önkormányzattól, hogy fognak jönni helyszíni szemlét tartani az ingatlanon.

Arra gondoltam, hogy még az előtt bejelentem, hogy én ezt építtettem, az nem segít?

2015. okt. 16. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Innentôl kezdve játsz nyílt lapokkal.

Menj be az építés hatóságra.

2015. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

"Arra gondoltam, hogy még az előtt bejelentem, hogy én ezt építtettem, az nem segít?"


Nem segít...


Itt már csak annyit tehetsz, hogy enyhíted a "károdat".

Együttműködsz a hatósággal, javaslatot kérsz tőlük arra nézve, hogy miként úszhatod meg minél kisebb anyagi kárral a dolgot, törvényes kereteken belül.

2015. okt. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Akkor kell engedély, ha alapozó betonozást is igényelt az építés. Amennyiben a beton már adott volt, tehát nem vettél el zöldterületet, valamint nem tartós tartózkodási épületet építettél, akkor nem kell, ha jól emlékszem 14m2 alatt, de ez eltérhet lakóhelytől függően.


A konyhát csak raktárként használod, fürdőt csak nyaranta, ráadásul 10 éve ott vannak... Bizonyítsák ők az ellenkezőjét :)

2015. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

No meg ezek szerint az sem véletlen, hogy "eszükbe jutott" kimenni, és körbenézni az ingatlanodon.

Mit gondolsz, csak úgy véletlenül elindulnak ilyen célból bárhová is, ha nem tudják azt előre, mit is fognak találni????

2015. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!