Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Járólapozni szeretnék, hogyan...

Járólapozni szeretnék, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
az előszobànkat szeretnèm jàrólapozni. most szőnyeg van lent. A gondom az, hogy az ajtónàl szerintem nem fog elfèrni a járólap+talajkiegyenlítő vastagsàga. Valamint a talajkiegyenlítő kiöntèsènél nem tudom ,hogy a faküszöböknek ha nekifolyik abból nem lesz probléma? köszi a válaszokat
2018. jan. 3. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

először is szedj fel mindent az előszoba padlójáról..aztán egy rendes méretű(2m), tényleg pontos vízmértékkel szintezd. ezt néhány gomóc gyorsgipsz segítségéval megoldhatod. (ezt később felszeded.) Ha lehetséges, ácsceruzával rajzold körbe a falon a még lehető legalacsonyabb (víz)szintet. ekkor már láthatod, milyen vastag lapot tehetsz a kiegyenlítőre(ha kel egyáltalán)


a fa küszöbök nem nagyon zavarnak..persze ezt látni kellene.nekem tíz nm az előszoba, szerencsére nem kellett kiegyenlítő, csak kellősítő. mindenképpen Mapei ragasztóval csináld.. egy másikkal kezdtem, de azt fel kellett szedni.


a fa küszübök(ha keményfából vannak) akkor kiheverik.


nem vagyok burkoló, de szakember még nem kötött bele.

2018. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a vàlaszt :)
2018. jan. 4. 06:42
 3/5 anonim válasza:
Ugyanitt bontott tégla eladó.
2018. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Sokmindent érdemes tudni róla ezért a javaslat.

google:

burkolás menete

burkolás házilag

hogyan kell burkolni

stb

ugyanez yourube-on

és mindez angolul is hogy lássad (magyar+angol)

2018. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy lásd, érdemes-e a szakemberen spórolni, leírom az én esetemet a padlószőnyeg bevágásával.


Egy korábbi lakásom előszobájában hidegburkolat volt, ezt szerettem volna feldobni és melegebbé tenni egy nekem tetsző padlószőnyeg bevágásával. Megvettem a megfelelő darabot. Kartonpapírokból beszabtam 2 nap alatt a sablont. Többször elbarmoltam az ajtótok kis flikk-flakkjait, míg végül az összetoldott kartonpapír már klasszul borította a követ. Rátettem a karton sablont a szőnyeg hátoldalára, és átrajzoltam. Mire kivágtam, két ollóm is tönkrement bele. Mikor lefektettem, nem lett tökéletes, volt ahol nagyon szorult, és volt ahol be kellett pici darabokkal pótolni. Ez nem volt feltűnő, de később a porszívózásnál állandóan figyelni kellett, hogy a porszívó fel ne szívja.


A következő lakásomban már egy előszobánál bonyolultabb, lépcsőfeljárat forduló, kerengő helyiséget kellett volna leszőnyegezni. Mivel a földszinten amúgy is hidegburkolatot készített egy szaki, kértem szabja be. Mondta, hogy ő nem, de ha majd végez a munkával, és jön a főnök a pénzt átvenni, akkor a főnök majd beszabja. Nem nagyon értettem a dolgot, hogy a főnök ha beugrik a lóvéért akkor nem fog itt órákig vagdosni, de nem firtattam. A hidegburkoló meg mondta másnap, hogy szólt a főnöknek, minden rendben lesz.

Eljött a nagy nap, jött a főnök, meg a burkoló.

Ketten a burkolóval tartottuk a szőnyeget, úgy ahogy a főnök dirigált bennünket. És egy szál sniccerrel a főnök 10 perc alatt beszabta a padlószőnyeget a helyére. Mind a 4 ajtófélfa kis cikk-cakkjai hajszálra klappoltak. Ha nem látom a saját szememmel, hogy egy valóban hozzáértő (akinek ez a szakmája) milyen csodákra képes, el sem hiszem.

Én ezzel több napig szenvedtem. Ő meg, mint egy szabadkézi rajzot, úgy hasította a fal mentén a padlószőnyeget.

Kért egy plusz ezrest a 10 perc munkáért, és átvette a földszinti burkolás árát is és elköszönt.


(Én meg csak bámultam ki a fejemből. Ha az előző lakásomban is szakembert hívok, nem megy el három napom erre. És ha a saját szakmámban dolgozom azt a 3 napot, a méretre szabás árának a harminc szorosát megkereshettem volna. Én balga...)

2018. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!