Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd meghatározhatja,...

A szomszéd meghatározhatja, hogy merre nézzen az ablakom?

Figyelt kérdés
Új építésű társasháznál a szomszéd belekötött az ablakok elhelyezésébe, mondván, hogy az Ő telkére néz. Van ilyen? Beleköthet akár a tetőben, vagy akár a ház nagyságába is? Hol lehet erről bővebben olvasni? Előre is köszi a válaszokat.

2018. jan. 5. 14:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
Van ilyen! Azt nem tudom, hol olvashatsz róla, de amikor mi építkeztünk (szüleim), akkor a szomszéd telkére néző ablakokat olyan üvegből kellett csinálnunk, ami nem tisztán átlátható..Mondjuk én ezt meg tudom érteni. Én se örülnék, ha valaki engem lesne az ablakból ahogy medencézek, vagy napozok.
2018. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ömkormányzaton meg tudod kérdezni az ott érvényes szabályzásokat, de a szomszéd felé nem nézhet olyan ablak, amit át lehet látni hozzá.
2018. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Szomszéd miért nem az építkezésnél a kivitelezőnél és az önkorm.nál sérelmezte a bajait ?
2018. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
95%
Bizony,a települési önkormányzatok szoktak helyi építési szabályzatot alkotni, és ebben méterre pontosan leírják pl hogy maximum mekkora kerítés,mekkora ablak alakítható ki.Jól mondják előttem,az önkormányzatnál kell keresni ezt a dokumentumot,nagy valószínűséggel a honlapjukon fenn van.
2018. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
26%

Szerintem nincs ilyen! Nem hinném,hogy a szomszédbármit is megszabhat,jó hogy nem beleszólhatna,hogy ne legyen szintes ház,mert belátsz a kertjébe,vagy nem is épitkezhetsz oda,ez vicc lenne.

És a tömbházak,mikor egymással szembe vannak 20-30 méterre,akkor mi van,az összes lakásra fekete üveget kellene tenni,ez baromság.

2018. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tűzfalon nem lehet más, csak világítóablak. Azon nem lehet kilátni. De ez is csak engedéllyel. Még a ház a kerítéstől való távolsága is kötött.
2018. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hozzászólást, nagyon hasznosnak bizonyult. Sajnos a honlapon nem találtam semmit, de hétfőn majd felhívom Őket és érdeklődöm. Igazából attól tartok csak, hogy ha módosítjuk az alaprajzot a szomszéd elképzelése szerint, akkor később majd beleköt megint másba.. pl, magasság, tető állása, kocsibeálló, stb.. gondoltam felkészülnék ezekre az eshetőségekre, mert sajnos ügyvédi költségre nem igazán futja.
2018. jan. 5. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

#6: Tömbháznál meg tudod tenni, hogy lefóliázod a saját ablakodat, és nem lát be. A kertet nem tudod fóliával körbevenni, viszont az is a privát szférád része, így beleszólhatsz, ki nézhet be.


[link]

2018. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

A beépítést a Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) és az OTÉK szabályozza!

Ebben meg van határozva az adott telekre nézve, hogy az adott telken belül hova, mit, és mekkorát építhetsz!

Mekkora zöldfelületet kell biztosítanod.

Ha ezeket betartod akkor a szomszéd sok mindent nem tud tud tenni, főleg nem a kivitelezés során.

Nézhet ablak a szomszéd felé, ha az erre vonatkozó előírásokat (telektől való távolság, ablakméret, parapet magasság) betartják.

2018. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!