Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » CSOK-hoz megkapom az igazolást...

CSOK-hoz megkapom az igazolást a 2 éves folyamatos TB jogviszonyról?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy éve egy gyárban dolgozom, előtte álláskeresésin voltam. Viszont előtte 5 évig folyamatosan közmunkásként dolgoztam (brigád vezetőként).
2018. jan. 18. 10:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Az állaskeresésin csak pár napig voltam, amíg nem kezdtem a gyárban. A bentmaradó összeg egy részét egy összegben kifizette a munkaügyi központ.
2018. jan. 18. 10:11
 2/7 anonim ***** válasza:

A 2 év alatt ha jól rémlik max 30 nap megszakítás lehet

a munkanélkülihez:

7. Munkanélküli, de regisztrált, munkanélküli járadékra jogosult személy


A Tbj. 5. § (1) bekezdés d) pontja alapján az álláskeresési támogatásban részesülő személy biztosított. Álláskeresési támogatás alatt a Tbj. 4. § 4. pontja alapján a következőt értjük.


„4. az álláskeresési járadékban, keresetpótló juttatásban, vállalkozói járadékban, valamint munkanélküli-járadékban, álláskeresést ösztönző juttatásban, nyugdíj előtti álláskeresési segélyben (a továbbiakban együtt: álláskeresési támogatás) részesülő, biztosítottnak minősülő személy”


Viszont ha nem a 10 milliót szeretnétek akkor 180 nap is elég

2018. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam,hogy azok alapján amit írtál megkaphatod a szükséges igazolást
2018. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a 10et szeretnénk.
2018. jan. 18. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a 10 millió támogatást vagy a hitelt is?Azt ugye tudod hogy egy a feltételeknek megfelelő ház min 25 millió Ft a bankok ez alatti költségvetést nem is nagyon fogadnak el.És a maradék 15 milliót hozzá kell tenned vagy önerőből vagy hitelből.A hitelhez viszont elég jó fizetés kell.Sőt ha olyan helyen (falun)építkezel nem is kapsz hitelt.Most csináltuk végig,tapasztalat.Nem adják könnyen azt a 10 milliót.
2018. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy telek és tervek valamint engedélyek nélkül be sem veszik az igénylést
2018. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam,alap esetbe teljesen okésnak tűnik a dolog a 10 millióshoz is (de azért megjegyeztem ha használtra szeretnétek akkor a 180 nap miatt tuti befutó a dolog), a munkanélküli is oké miután pénzt is kaptál onnan,ezt másoltam is a lényeg csak abba van,hogy ha az elmúlt 2 évbe 30 napnál több a megszakítás akkor az úgy nem jó. De abból amit írtál nincs annyi megszakítás.
2018. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!