Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Folyamatos üzemre otthonra...

Folyamatos üzemre otthonra melyik inverteres hegesztő a jó választás ár/érték arányban?

Figyelt kérdés

Itthon sokat hegesztek, sokszor folyamatosan 2-3 órát is, változó anyagvastagságot (max. 10mm-ig).

Olyan hegesztő invertert szeretnék, ami nem kapcsol le állandóan.

Rengeteg fajta készülék van már piacon, de nehéz jól/jót választani. Ebben kérek segítséget.

Köszönöm!



2017. szept. 10. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél, ami 100%-os bekapcsolási idővel tudja azt az áramerősséget amit használni kívánsz a folyamatos munkára. Tehát ha pl. 140 A-ral hegesztesz a legtöbbet, akkor egy 200 A-os gép kell nagyjából. Egy ilyennel esetenként a 10-es anyag meghegesztése sem fog problémát okozni.

Ennyi munkákra már érdemes minőségi gépet venni, aminek van itthon megfelelő szervizháttere és rendes garanciája. Pl. Jasic, Stahlwerk, Rilon, stb..

2017. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia #1 !

Megnéztem az általad javasoltakat, a Stahlwerk tűnik a legjobbnak. Nézegetvén tovább, találtam egy vele szinte azonos tulajdonságokkal rendelkezőt is,alacsonyabb árfekvésben:

BLM 2000TM MMA/Lift-TIG Inverteres hegesztőgép(200A)

Erről mi a véleményed?

2017. szept. 10. 22:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy Stahlwerk WIG 200P-t évekig használtam ipari szinten. 140-160 A-ral folyamatosan hegesztve MMA módban és sosem volt vele semmi probléma. A legnagyobb kánikulában is én dőltem ki hamarabb, a gép meg csak ment, szóval azt merem ajánlani. A BLM-et nem ismerem, de elég üzembiztosnak írják a fórumokon:


[link]


[link]


Esetleg az Iweld gépei között is szétnézhetsz, szintén jókat írnak róluk. Nekem a Gorilla Pocketforce 200 egész kellemes gépnek tűnik.

2017. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!