Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne egy 200 m2...

Mennyibe kerülne egy 200 m2 nagyságú,45 fokos palaháztető felújítása trapézlemezesre?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ajánlatot egy cégtől és kíváncsi vagyok, át akarnak-e vágni, vagy ez egy normális ajánlat.


------------------------------------------

A lényeg, hogy a palákat le kell szedni és eltávolítani, a színes 0,5 mm-es trapézlemez alá:


Fa tetőszerkezetek építése megerősítéssel bármely

rendszerben faragott (fűrészelt) gerendákkal,


Fóliaterítés és -felerősítés lO cm-es átfedéssel

MASTERPLAST Isoflex Classic PP szővet alapú

tetőfólia magas szakítószilárdsággal mérsékelten

hővisszaverő felülettel,


Tetőlécezés szabvány palafedés alá Fenyő tetőléc 3-6,5 m 25x50 mm,


Cserepeslemez fedés készítése színes műanyagbevonatú horganyzott acél lemezből, max. 1150 mm fedőszélességű elemekből,

egyszerű nyereg vagy félnyereg tetőnél LINDAB

Coverline LPA 0,5 filcbevonatcs trapézlemez

profil tűzihorganyzott + Classic

bevonat, standard színben kiegészítő

szerelvényekkel

------------------------------------------


Szóval nem pontos kalkulációra lennék most kíváncsi, inkább csak nagyságrendileg mennyire saccoljátok ezt a munkát, egy dél budai kerületben?


A Lindab filcbevonatos trapézlemez is lehet más, olcsóbb fajta.



2018. febr. 7. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

3500 ft/m2 munkadíj + anyag. Az anyagot is számolhatod nyugodtan 3-4000 ft-al.

A bontásról nem tudok nyilatkozni.

A m2 ár a tető területére, nem a lakótér területére vonatkozik. Vannak tetőfedők, akik a gerincre, vápára, ereszre külön méter árat mondanak.

2018. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdeklődéssel követem a kérdésed, mert mi is ilyesmit tervezünk.

Csak azt azt nem értem, hogy a palát miért kell lebontani?

Annak az elbontása, elszállítása (veszélyes hulladék) nyom a költségvetésen és ahol én lakom, mindenütt a palára teszik.

[link]


[link]


[link]

2018. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a szomszédnak és nekem van egy közös házunk az egyik fele az enyém a másik az övé, és ő megcsináltatta egy barátjával a saját felét és a barátjától kaptam ma egy olyan ajánlatot amitől rögtön hátast dobtam.


Az én 100 m2-emre (16x6 méteres a fél tető, ami az én felemen van) 1,5 milliós ajánlatot adott ahol az


anyag: 950.000,-

munka: 600.000,-


amiből a pala elbontása és elvitele 76.000, lenne.


Ezt próbálom most értelmezni, hogy mennyire reális. :)

2018. febr. 7. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor az enyém soha az életben nem lesz megcsináltatva.

Egyébként azért választottam ezt a megoldást, mert ezt tartják a legolcsóbbnak.

Na, de ennyiért!

Szerintem egyelőre ne foglalkozz a szomszéd haverjával, kérj be árajánlatokat, nézd a referenciákat!

Én is ezt fogom tenni hamarosan.

Már most tudnék 5 perc múlva árakat mondani, mert sokan megcsináltatták, de felénk ha nem mondják, nem illik megkérdezni.

2018. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk maradt a pala .Ráverték a lécet,fóliázták.

Cserepes lemez lett rácsavarozva .

Már 10 éve készült,a mai árakat nem tudom .

2018. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, az 1-es válaszolónak elfelejtettem válaszolni: te magad is foglalkozol tetőfedéssel?
2018. febr. 7. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz, ha leszedeted a palát:

- növeli a házad értékét

- gyerekeid nem fognak egy konténer veszélyes hulladékot örökölni tőled /nekik már nem kell ezzel küzdeni/

2018. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg én is úgy gondoltam, hogy fent hagyom a palát, de egy hozzáértő azt mondta, hogy nem szabad fent hagyni a régi tetőt és rátenni az újat spórolásból, főleg, ha ott akarsz lakni.

Ugyanis, amint lefedik a régi tetőt, akkor az elkezd a pala kiszáradni, porlik és akkor van a baj.

Amíg éri az eső, addig nincs vele gond azbeszt szempontból.

Eléggé logikusan hangzik.

2018. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a házat valószínűleg eladom 1-2 éven belül, de ettől függetlenül értem a humanitárius oldalát az azbeszt dilemmának. Csak az a baj, hogy a kormány nem érti ezt, és emiatt több mint valószínű, hogy a legtöbb pala nem szabályosan, környezetet védve fejezi be életét hanem környezetet szennyezve és embert mérgezve.


Úgy döntöttem, hogy akkor a pala le lesz véve.

2018. febr. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!