Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telekhatáron álló szomszéd...

Telekhatáron álló szomszéd házon lehet ablak a telkemre nézve?

Figyelt kérdés
Ikerház felét eladták, melyet önálló telekké minősítették. Lebontottam, építettem helyette önálló családi házat a telek közepére. A maradék ikerfélnél (az oldalhatáron) lett 2 ablak, ami eddig a lebontott ikerházfél falára nézett (kb 5cm volt a távolság a két házrész között). Köteleztek az önkormányzatnál hogy szigetelnem kell az elválasztott résznél a szomszédom házát. Ezzel nincs semmi baj, de ő az ablakokat nem akarja engedni, én viszont nem engedem hogy premierbe a házam nappalijába kukkoljon. Az önkormányzatnál azt mondták neki, hogy beszélje meg velem, de ott nem lehet ablak. Velem nem beszélt, csak fenyegetőzik a munkásoknál, hogy kivágja majd a szigetelést/festést az ablakoknál. Ez törvénybe ütközik? Egy vén házsártos megkeseredett emberről van szó, aki képes volt hazudozni a munkásoknak, hogy én engedtem meg neki hogy szellőzőnyílást faragjon a ház falán a telkemen. Ez magánlaksértés gondolom. Mivel arra köteleztek, hogy végezzem, csináljam meg rajt a szigetelést, ha befalazom téglával az ablakokat az szabályos? Vagy mit tehetek? Köszönöm a választ.

2018. márc. 13. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ahány helység van a szomszéd felőli oldalon,annyi 120 x 90 es ablak lehet. Az hozzátartozik hogy az ablakok alsó szintje

180 cm alatt nem lehet .Ez országos rendeletben van ,és nem a helyi épitési szabályzatban .

2018. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Azt úgy csináld komám, hogy amíg van ablak addig NINCS SZIGETELÉS.
2018. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 pici ablak néz a szomszéd felé, de szándékosan olyat csináltattam ami nem átlátszó, de a fény bejön rajta
2018. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Pontosítanám az első válaszoló válaszát! Mert az OTÉK határozza meg a szomszédos telekre néző ablakok méretét. Ami úgy fogalmaz, hogy:


csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet.


tehát szoba nappali (és más huzamos tartózkodás célját szolgáló helyiség) ablaka nem nyílhat szomszéd felé, csak a nem huzamos helyiségek (tároló fürdő, kamra stb..) És a 0,4 m2 úgy jön ki hogy egy 60x60 cm ablak lehet helyiségenként!! Az 120*90 az már szabálytalan!


Szóval, ha az ablaka nagyobb a 60x60 cm-nél, akkor meg kell szüntetni, mivel szabálytalan. AZ hogy ő utána kivágja, nem tudom mit tudsz tenni. Jogi útra terelheted de ki akar évekig pereskedni? Esetleg te ugye leszigeteled az ő házát, befalazod az ablakot ezt hivatalosan dokumentáltatod. és ha ő kivágja akkor utána a saját telkedre az ő ablaka elé egy palánkot építesz.

2018. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!