Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem egyértelmű a leírás....

Nem egyértelmű a leírás. Tudja-e esetleg köztetek valaki, hogy a helyi (17. ker. Rákosmente) építkezési szabályzat értelmében vett köv. Mondat mit takar?

Figyelt kérdés

"Oldalkert mérete - övezeti előírás hiányában: - szabadonálló (hozzáteszem: amilyen a házam is) ház beépítés esetében az övezetre előírt építménymagasság értékének a fele (hozzáteszem: ami kb.4,5 méter), de legalább 3, 0 méter. ARRA VK KÍVÁNCSI, HOGY ÉPÍTKEZÉSNÉL AZ OLDALKERT MINDKÉT IRÁNYÁBÓL VONANDÓ LE A 3 MÉTER, VAGY CSAK AZ OLDALKERT EGYIK IRÁNYÁBÓL?!


Hozzáteszem, hogy a helyi önkormányzat 6,0 métert mondott nekem (új szabályok szerint), amit el sem hittem, hiszen a ház több, mint 30 éve a telken áll és össz. 8 méter széles. Tehát, ha szeretnék építkezni, akkor csupán "2" méter szélességben gondolkodhatok.


Az építménymagasságra ez esetben most nem térek ki, mert jelen helyzetben tárgytalan. Az oldalméter érdekel.



2018. márc. 13. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudtommal 3-3 méter az oldaltáv mindkét oldalsó szomszédtól.

Az utcafronttól való távolság lehet a 6 méter.

2018. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég zavaros amit írsz:

" előírt építménymagasság értékének a fele (hozzáteszem: ami kb.4,5 méter)"


Az előírt nem lehet "kb"! Övezet függő, és Rákosmentén ált 6 méter, aminek a fele pontosan 3 méter, így nem értem hogy jött ki a "kb 4,5m"


"6,0 métert mondott nekem (új szabályok szerint), amit el sem hittem, hiszen a ház több, mint 30 éve a telken áll"


Nem értem a logikád: ha 30 évvel ezelőtt engedték így, de azóta van új szabály ami szerint nem engedik, akkor miért nem hiszed el?


"a ház több, mint 30 éve a telken áll és össz. 8 méter széles."

A mondat alanya a "ház": tehát a ház 8 méter széles?

Mennyi a telek?


Sok, helyen változott úgy a szabályozás, hogy ha a telken álló régi házat elbontanák, már nem épülhetne ugyanoda egy ugyanakkora, ezért inkább felújítják.


Mivel nem írtad melyik övezetben van a kerületen belül, így nem tudom pontosan milyen szabályok vonatkoznak, de keskeny teleknél esélyes, hogy nem lehet rendesen új házat építeni.

2018. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!