Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv nektek! Arra szeretnék...

Gaszkonyi kérdése:

Üdv nektek! Arra szeretnék egyértelmű választ, hogy a -bordóilé+kén neo sc permetező szer vegetációban milyen növényekre használható?

Figyelt kérdés
A lemosáson kívűl használható e szőlőre és milyen fejletségi állapotban? Nem szeretnék leégetni semit kicsit tartok tőle.

2016. máj. 18. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegetációban esti órákban (nem tűző napsütésben) permetezve minden növényt megpermetezhetsz vele 25 C fok alatti hőmérsékleten, a kénérzékeny növények (pl.: Othello) kivételével.

Én 60-80 ml / 10 liter permetlé töménységben szoktam használni.

A rézérzékeny őszibarackok és nektarinok is jól tolerálják. Tribázikus réz-szulfát a hatóanyaga, ezért nem perzseli az amúgy rézérzékenynek tartott növényeket. Egyedül az almatermésűeket szoktam kötődéstől dió méretig felszívódókkal permetezni, mert a leírása azt ajánlja, hogy míg a viszréteg kellően ki nem alakul, perzselhet.

[Vagy az általad írott szert, vagy a Cuproxatot még virágzásban is alkalmazom, 20-25 ml / 10 liter dózisban. Lemosáshoz 150-200 ml /10 literes töménységben használom.]


25 fok feletti léghőmérsékleten, vagy napsütésben a kéntartalom hatására fejlődő kénessav perzselést okozhat!

Virágzásban azért használom inkább a Cuproxatot, mert a kéntartalom megtapad a méhecskéken, és az idegen szag miatt ezeket a méheket a kaptárba visszatérve a fajtársaik leölik. (Igaz, a kén nélkül meg lisztharmat ellen kell valami felszívódót használni ilyenkor, pl Topas)

Nem kell tartani tőle - kiváló permetezőszer!

2016. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen !

Most legalább van egy összefoglaló vélemény . Még a dobozon lévő leírás se egyértelmű nekem , lévén kezdő vagyok..A komplex hatása miatt gondoltam ,hogy átsegít a problémákon megelőző jelleggel szőlőre , néhány őszibarack alma, szilva .. Épp otelló nincs.. nemsokára virágzik a szőlő utána bátrabb leszek ..Köszönöm.

2016. máj. 18. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!