Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új èpitkezèsnèl milyen fűtèsbe...

Új èpitkezèsnèl milyen fűtèsben gondolkodjak? A ház alap területe 200nm minusz falak. Tehát kb 180nm.

Figyelt kérdés

A különböző fűtèsi technikák ès hatásfoki közül nehèz a választás. Új èpìtkezès... A gáz: elvben drága a kivitelezès (csövek radiátorok..stb) ès nem vagyok megyőzve az olcsóságáról, ráadásul balesetveszèlyes, ès a fenttartási költsèg is ott van.

A hőszivattyús rendszer sem olcsó, ès elèg sok áramot használ ez a rendszer is, plusz kièpìtèsi költsèg sem olcsó.

Fa: elvben olcsóbb de figyelni a fa szárazságára foglalkozni vele plussz a kièpìtès ebben az esetben sem olcsó, egy pellet kazán ami önadagolós 4-500.000 + kièpìtès csövezetek...stb.

Elektomos: padlóba èpitető filpaneles gűtès.. Olcsóbb kivitelezès, de elvben drágább fenntartási költsèg, viszont elvben nincs karbantartás de elvben nem annyira hatèkony.


Elvben arra gondoltam hogy pillanatnyilag 400-450 kw áramot fogyaszunk .Az új házra tennènk 12 kw os panelrendszertami ami èves 7000 kw pluszt jelentene èvente... Arra gondoltam, hogy caleo fűtèst tennèk be de mint mindenről erről is sok rosszat olvastam...


A fa ma már drága ès csalnak vele. A gáz, mire felmelegiti a rendszerben lèvő vizet addig megy de nem ad le hő energiát mìg a villany azonnal fűt. Plusz nincs meghibásodás (elvben) mert ezekből is már 3. Generációnál járunk...



#fűtés #új èpìtès
2018. márc. 14. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt tanácsolnám hogy kétféle azért legyen. Az egyik az kandallós fával fűtés. Ez az egy ami független. A másik választható. Mi gázzal fűtünk, radiátor, és árban sem rossz.
2018. márc. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
100 nm-es kádárkocka ház, gázfűtés, öntöttvas radiátorokkal, eddig 31E volt a legtöbb, amit fizettünk, kizárt, hogy fával-szénnel akármivel olcsóbb lenne. Azt azért hozzátenném, hogy 18 C-t tartunk, nekünk annyi elég, nem mezítláb-pólóban kell mászkálni(bár most pont úgy vagyok :-))
2018. márc. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Padlófűtés.


Mellé kondenzációs gázkazán.

Ha nincs gáz:

Vegyes kazán pufferrel vagy pelletkazán.

Ha nem sajnálod a pénzt:

Fúrt talajszonda, hőszivattyú

2018. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy alacsony előremenő (35°C) hőmérséklettel tudj fűteni. Ehhez gyakorlatilag olyan hőtermelőt illesztesz, amilyet csak akarsz, jó lesz a rezsije.


Egyébként meg nem a fűtés a legfontosabb. Tisztességesen szigetelni kell. Egy kis hőigényű házat szinte bármivel olcsón kifűtesz.

2018. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy napelem+ napkollektor+ villamos fűtőtestek+ villamos hálózat bővítés. Ez a lehető legdrágább megoldás(viszont az ára visszajön).

200nm-nél ráadásul kell majd vagy évi 20ezer kilowattot termelni,ha mindenütt akartok fűteni télen. Nálunk 2 hónap alatt(2018.01.14-03.14) körülbelül 4200kw áram fogyott. Úgy,hogy kb 50m2-en fűtöttünk 20-25fokon illetve további 60m2-en csak 13 fok volt,szinte állandóan. Nem részletezem most. Szóval ez alapján felteszem az évi 20ezer kw reális lehet 200m2-en.

A kérdés már csak az,hogy vajon elfér-e egy ekkora napelem rendszer a tetőn? Nem túl valószínű, ha meg mégis elfér akkor éppen csak hogy. Illetve az sem mindegy termelés szempontjából,hogy milyen dőlésszög, melyik éghajlati oldalon lesz telepítve stb.



De az előnye az,hogy visszahozza az árát 20-22év alatt(még úgy is ,hogy fűtésre használja a nagy részét. ha nem akkor 7,5-10év alatt hozza vissza az árát.Fenntartási költség pedig az inverternél van)

2018. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szigeteld le rendesen és akkor nem 20.000 kWh kell egy évben, hanem csak 5000. Ez ilyen egyszerű.

Számold ki 20 évre a rezsit, mindjárt látni fogod nem drágább a hőszivattyú, meg ezek "modern kütyük".

2018. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is igaz,hogy nálunk még a gáz is be van vezetve, ezért a gázhoz csatlakozó kéményeken elmegy a hő egy része,azért ilyen nagy még a fogyasztás. Ha ezek le lennének szigetelve biztos,hogy valamivel kevesebb lenne a fogyasztásunk.
2018. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!