Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jobb oldali szomszédommal...

Jobb oldali szomszédommal közös betonkerítésem építem, viszont a szomszédnak van ott egy bódéja ami magasabb mint a kerítés és ráfolyik a csapadék, amivel tönkreteszi a festést, az alapokat. Nem hajlandó csinálni semmit. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Megvárjam még anyagi károm keletkezik, s bíróság, de attól félek 2-3 évig nincs eredménye, vagy egyszerűen kalapáljam el, abból tanul? Nagyon zavaró, hogy bizonyos emberek megkárosítják más tulajdonát, és egyszerűen nem érdekli őket.

2018. márc. 21. 18:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A közjegyzőnek az a dolga,hogy a megszabott időkereten belül foglalkozzon az üggyel és reagáljon rá. Próbáld meg írásban is tértivevényesen kérni,hogy foglalkozzon az üggyel. Ekkor már lesz bizonyítékod , köteles lesz válaszolni a határidőn belül(azt hiszem 30nap),különben elmarasztaltathatod az illetékes felettes hatóság által.

Ami a kerítést illeti a legcélszerűbb valóban a békés út lenne,vagy a falról való visszafolyatás,ahogy írták.


És az is igaz,hogy kötelezhető a szomszéd ,hogy gondoskodjon a csapadékvíz elvezetéséről az ilyen telekhatáros épületeknél pedig ennek alapnak kellene lennie. Különben kártérítéssel élhetsz vele szemben,ami drágább lesz. Ha nem hülye akkor belátja. Viszont senki sem akar pénzt költeni ilyesmire. De ez legyen az ő baja.

2018. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A közjegyzői hanyagság miatt a

[link] -n tudsz informálódni.

Vagy egy közigazgatási jogra szakosodott ügyvédnél.


Az ingatlanodat érintő károkozással kapcsolatos lehetőségeidről a

[link] -n. Vagy egy ingatlanjogos ügyvédnél.

2018. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a linkeket, szét nézek, informálódok. A szomszéd sajnos az esővízelvezetésre sem szeretne költeni, az önkormányzat meg sz*rik az egészre, engem meg korlátoz(nak), ilyen esetben szívem szerint tényleg lebontanám azt a bódét hisz rá nemvonatkoznak a törények, akkor farkastörvények lépnek életbe, de gondolom ilyenkor a bíróságon nem állná meg a helyét, hogy azért rongáltam meg mert nem tudtam hivatalosan segítséget kérni.
2018. márc. 25. 11:36
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát nyilván nem. Az már szándékos károkozás. Valószínűleg perelne, bíróság kifizettetné veled a kárát és tán még büntetőeljárás is indulna ellened.
2018. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én a 8. megoldást választanám. Perrel semmire se mész ,erőszakkal se ,értelem nincs,tehát marad az önvédelmi megoldás.
2018. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Sziasztok!


Nem tudom megfelelő helyre írok-e,de hátha.


A kérdésem az lenne, hogy a szomszéd a betonfalra, amely az utcafrontról nézve nekem hátsó fal építhet-e olyan melléképületet, aminek ez a kerítés a fala?


Illetve csinálhat-e olyan burkolást a tetejénél, amivel megakadályozná, hogy a csapadék bejusson az említett melléképúletébe és ez a burkolat néhény centiméterre átnyúljon az én területemre? Ez egy függőlegesen átnyúló elem.


Köszi!

2019. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!