Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Honnan lehet kideríteni, hogy...

Honnan lehet kideríteni, hogy pontosan mi a telekhatár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Honnan lehetne kideríteni, hogy egy társasháznak pontosan mit a telekhatára?Megnéztem az alapító okiratot és a tulajdoni lapot de ebből nem derül ki.

Parkolás miatt érdekelne, hogy a járda és a kerítés közötti füves rész közterület-e vagy a társasház tulajdona.



2018. márc. 26. 14:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"De itt társasházról van szó, nem egy tanyáról..."


Senki nem írta, hogy tanyáról lenne szó, csak egyes retardáltak nem képesek felfogni, hogy mit írtam.


A kérdésben is telekhatár van, nem a folyosót akarják felosztani! A teleknél meg ebből a szempontból mindegy, hogy 3 emeletes, vagy 10 emeletes épület van rajra, attól még van jogi határa, amit csak földméréssel lehet biztosra pozicionálni.

2018. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Legyen egy normális válasz is:

Ügyfélkaput csináltatsz, előkeresed a tulajdoni lapodat, majd a helyrajzi szám alapján lekéred a földhivatal oldaláról 2200 forintért (ehhez kell az ügyfélkapu) a térképet. Ezen egyértelműen látszódni fog.


De! Sok önkormányzat felteszi az internetre a rendezési terveit, ahol ingyen megtudod nézni a földhivatali térképeket, ahol szintén látszódik a telekhatár, épület, stb.


Üdv, egy mérnök.

2018. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12

Én ezt a 3-as válaszomban már leírtam, de a Kérdező ezt az 5-ös válaszával megcáfolta.

2018. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Földmérő a pontos kijelöléshez kell.

De feltételezve, hogy az engedélyezett helyen áll a ház, nem rontották el anno a kitűzést, akkor a rajz meg egy vonalzó meg számológép segítségével ki lehet számolni körülbelülre, hogy azon a helyen a házfaltól 3 m-re van a közterület határa, vagy 8 m-re.

A Földhivatalban ingyen meg lehet nézni monitoron a térképet (mérni nem lehet, megkérdeztem), és ha annyira nyilvánvaló a különbség a kettő között, akkor már az is elég lehet.


De szerintem is ritka, hogy a kerítést ne a telekhatárra tegyék egy társasház esetében. Ott nem fű alatt mentek a dolgok, hogy ásunk ide egy alapot, biztos jó lesz az, aztán meg csinálunk egy kerítést napraforgókóréból, hogy a tyúkok el ne mászkáljanak. Hanem földmérőt hívtak anno, és kitűzették a ház meg a telekhatár sarokpontjait.

2018. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A földhivatalos térképen nem látszódik, hogy pontosan hol a határ beszéltem velük. Földmérő kell, hogy ezt meg lehessen állapítani.
2018. márc. 27. 19:01
 16/16 anonim válasza:

A Földhivatalnak nem csak olyan térképe van, amit neked kiadnak, hanem olyan is, amit [elvileg :-) ] neked nem adnak ki akkor se, ha kifizeted az árát. Azt - elvileg - csak a bejegyzett földmérőnek adják ki.

Azon rajta vannak ez ún. EOV koordináták, amik átszámíthatók GPS koordinátákra, de ezt neked nem mondják meg a saját földedre se. Utána kell egy olyan GPS, ami 5-10 cm pontossággal mér.

Ilyen a földmérőknek van, ára egymilliónál kezdődik.

2018. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!