Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hàz építésben jártas valaki...

Hàz építésben jártas valaki mostanában?

Figyelt kérdés

Az alábbi ház nagyon tetszik nekem, hasonlóban gondolkodok :


[link]


Tudna nekem valaki segíteni az anyagköltség kiszámolásával? ( Alap, tégla, Tető, cserép. ) Csak eddig, válasz falak nélkül. Mert az elrendezés passz egyenlőre. Kb 100M2.


( Privátban is írhatsz )


2018. márc. 31. 14:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem ezt a sok anyagáras kérdést most itt. Ma már nem lehet szinte semmit megcsinálni magadnak, építési napló van, mindenről kell a számla stb stb. Egy ilyen ház készen, normális szakemberek által felépítve alsó hangon 300.000 Ft/nm, nagyon olcsóbbra nem lehet kihozni.
2018. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem magam építenén. Csak egy hozzávetőleges szempontot szeretnék látni. Egy szóval sem írtam, max más akinek nem is kellett volna hozzá szólni a kérdésemhez mert nem arra válaszolt =)
2018. márc. 31. 22:37
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Ezt meg én nem értem, hogy dobálóztok itt a négyzetméter árakkal. Elmondom, iszonyat különbség van az ország egyes részei között. MINDENBEN! Én borsodi vagyok például nekem egy 180nm-es ház tervezése megvolt tavaly mindenestől 300-ból. Pesten duplája esetleg triplája, nyugaton mégtöbb. Mégegy példa: C16 beton itt 13000+ÁFA, Győr környékén 30+ÁFA felett van. És ezek konkrét számok nem levegőbe beszélek, tessék utánanézni. Sokszor megtévesztitek a kérdezőt vagy elrettentitek ezekkel a hülye számokkal. Nekem a költségvetésem most tart 19,5 milliónál és ebben a következők vannak benne: teljes szerkezet + tető + szigetelés + összes közmű, fűtés becsövezve + külső nyílászárók. Aljzatbeton, vakolás, színezés, stb még most jön (telek árat nem számoltam bele). És ez egy nettó 180 nm-es ház. És tisztában vagyok vele, hogy nyugaton ez most 40-ből sem lenne meg idáig. Tessék visszakérdezni a kérdezőtől, hogy hol szeretne építkezni, mert így biztos sok ember kedvét elveszitek. Hálistennek mikor belevágtam az elején nem ide jöttem "okosodni", hanem mindent magam számoltam árajánlatokkal, persze ha korrekt a válasz azt mindig megköszöntem.
2018. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

De le is írom konkrétan mi hogy alakult nálam (csak anyagdíjak). Adott tehát nettó 180 nm ház:

- Alapozás: 2,4 millió Ft (ebben benne van a sávalap kiásása, beton ár, vas ár, két sor zsalukő vasalással kibetonozva, szerelőbeton vashálózva kibetonozva (C16 sávalap, C20 szerelőbeton)

- Falazás: 30 NF tégla 4000 db: 1,3 millió Ft kiszállítva

- Falazó habarcs: kézzel volt keverve külön sóder, mész, cement: 150e FT

- kettő kémény LEIER: 420 e Ft

- Válaszfaltégla: 700 db: 220 e Ft

- Áthidalók: 170 e Ft

- E gerendás födém béléstestekkel, feldaruzva: 1,25 millió Ft

- Koszorú vasalás + kibetonozás: 700 e Ft

- Tető faanyag: 14 m3 + ereszlambéria: 1,2 millió Ft

- Tetőfedő anyag: Terrán Danubia 370 nm: 1,4 millió Ft

- Bádogos anyag: 350 e Ft


Ez durván 10 millió Ft, és ez 180 nm-es ház. Tavaly évvégei árak voltak ezek, azóta biztos rájött pár százalék. ÉS hangsúlyozom ez kelet MO.

2018. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13-as nem tudom honnan szedted a konkrét számokat, öcsém most építkezik Győr környékén, szimplán irreális amit írsz...


A 300.000 Ft-os válaszoló

2018. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ilyen levezetésre gondoltam 13-as. Szuper. =)

Mindenképp Magyarország keleti része, és eldugottabb kis faluban, mondjuk kisebbség mentes környezetben.

2018. ápr. 1. 09:24
 17/19 anonim ***** válasza:
15-ös melyik része az irreális? Én a saját dolgaimat számlával is tudom igazolni neked, ha az összegben kételkedsz.
2018. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, bocsi, most látom csak anyagár érdekel. így kb 5 millió tető alá hozni, nekünk a teljes ház anyagköltsége kb 20 millió volt. Ja, Kelet-Magyarország, 150 m2-es ház.
2018. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

100 m2-es hàz anyagköltsègère simán számolhatsz 17-18 milliót.Ès ez egy normál minősèg,nem felsőkategória.Most èpítkeztünk ès mi magunk jártunk anyag után nem generálossal dolgoztattunk.Egy 100 m2-es házat 30 millió alatt mar nem tudsz kihozni.

Nyugodtan lepontozhatsz,de majd èpìtkezès közben rájössz hogy valóban így van.

2018. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!