Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mosdó és kád helyének felcseré...

Mosdó és kád helyének felcserélése épülő házban nagy munka? Burkolat és szaniter még nincs, itt igazából a vízvezeték van kiépítve, ezeket mennyire lehet gond nélkül felcserélni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem nagy munka lenne. De egy vízvezeték szerelőnek ez nem gond egyáltalán.
2018. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Minden megoldható, pénz kérdése csak. Mosdó kiállást kicsit lejjebb kell tenni, a kád méretéhez, a mosdót egy toldóval megmagasírani. A csatornát nem írtad, azt értelemszerűen.
2018. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szerelővel gondoltam, én bele sem mernék kezdeni. :)
2018. ápr. 4. 14:15
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyságrendileg ez milyen összeg és mennyi munka? Azért kérdezem, mert nem tudom, meg merjem-e említeni az építtetőnek, mert nem szereti, ha bármit kérek.
2018. ápr. 4. 14:17
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez baromság, hogy nem szereti, hogy ha bármit kérsz.

Ez a te házad, nem az övé! Olyan lesz, amilyet te szeretnél. Nem ő fog ott élni. Persze sokan szeretik megúszni a munkát és mindenre azt mondják, hogy nem lehet. De az ilyen csak nem akar dolgozni. Mindenre van megoldás. Főleg, ha nem is valami nagyon különlegeset kérsz.

2018. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nincs igaza. Ha felcserélnénk a kádat és a mosdót, akkor beférne egy szauna, nekünk ez sokat jelentene. Csak ő nem akar hozzányúlni már semmihez, ami kész van. De mi így vettük, és egyszerűbb lenen most átalakítani, mint amikor már be van építve a kád meg fent van a csempe.


Összeget kb. nem tudnál írni? Ha elfogadható, akkor vállalnám én az átalakítást.

2018. ápr. 4. 14:24
 7/21 anonim ***** válasza:

#4

Éppen kaptam magam, hogy leírjam azt, amit előttem az 5-ös tökéletesen megfogalmazott!

A TE HÁZAD, a TE IGÉNYEID, ő meg szolgáltat!

Nehogy nyuszi legyél és súlyos milliókért nézegess valamit ami nem tetszik!

Elvégre nem a nappali közepére akarsz tenni egy fürdőkádat!... bár, ha kifizeted, akkor köteles oda tenni!

Ez amit te kérsz, egy szakembernek semmi és anyagilag is - építési szakaszban - csak csövek kérdése.

Menjen a fenébe az ilyen kivitelező, te meg állj a sarkadra!

2018. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem tudok összeget. Meg ugye nem is látom, hogy mit, hova kéne vezetni.

De pár cső átvezetése nem nagy összeg.

Nálam maradt minden a helyén, de mivel minden új lett a csöveket is cserélték. Ez teljesen elenyésző kiadás volt.

Egyébként láttam is mindent kibontva. Nem nagy művelet, hogy akkor erre vagy arra vezeted a csövet. A lényeg, hogy legyen a közelben ahonnan elvezeted. De ez adott, mert gondolom, nem a nappaliba akarod áttenni a mosdót :)

2018. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A múltkor azt mondta, ez már a végleges elrendezés. De azóta is azon gondolkodom, hogy ha így hagyjuk, utólag nem szeretném, akkor meg már tényleg drága lesz az átalakítás, pl. kiszedni egy kádat. :o
2018. ápr. 4. 14:30
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, ma akkor megkérem őket. :)

Egyébként két méter széles a fürdőszoba, egymással majdnem szemben lenne a kád és a mosdó csapja, és pont fordítva lenne jó nekünk.

2018. ápr. 4. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!