Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 4x25os légkábel tényleg el...

4x25os légkábel tényleg el tud rántani egy cseréptetőt?

Figyelt kérdés

A Démász erre hivatkozik bekötésnél, és emiatt nem engedélyezi a légkábelt mert a 38m távon állításuk szerint elhúzza a kábel a 140nm cseréptetőt..

Ezt én képtelenségnek tartom..

Vélemények?



2018. máj. 8. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Légkábelnél felénk 35m a maximum.
2018. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műszaki kérdéseknél adatok számítanak... Mekkora a távolság a felső befogási pont és a horog között?
2018. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt nem csak azt veszik figyelembe mikor szélcsend van,ha nem azt is mikor orkán erejű szél van.

Ekkora távolságon már akkora a kábel felülete,hogy simán lehetséges mert belengeti.A belengetett kábelednek a tehetetlenségi tömegét is figyelembe kell venni.

Simán letépheti a tetődet.

Ezt náluk statikailag ki van számolva a Magyar szélviszonyokhoz.

2018. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na mindegy, ha nem válaszolsz, nem válaszolsz (nyilván nem azt kívántam, hogy menj fel a tetőre, hanem valami becslést), a lényeg az, hogy ekkora távolságon már nem nagyon engedhető meg nagyon nagy belógás, a minimális magasság miatt. 40 méteres hosszon 1000 N-os húzással is majdnem három méter (!) lenne a belógás. Az átlag tetőtartó teherbírását pedig, 2 collos csőnél, 70-80 cm felső befogás feletti magasságnál 400 N-al szabad figyelembe venni a szabvány szerint. Szerintem a házad tervezője is tökönszúrná magát, ha megkérdeznéd, hogy kibír-e a tetőd egy pontja 2-3000 N húzást.
2018. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se engedném, még fele ilyen vastag kábellel is necces. Kell egy oszlop mindenképpen.
2018. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!