Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen és mennyi led lámpa...

Milyen és mennyi led lámpa kell egy álmennyezetbe? Magy. Lentebb

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, tehát új konnektorok és világítás. A festő álmennyezetet javasolt. Oké, megvettük, nemsokára felteszik, de nem tudom, hogy egy 20 m2-es nappaliba, mennyi led lámpácska kell. Továbbá, a ledeket egy sorba teszik az álmennyezetbe középre, vagy lehet két sorba, vagy akár ovális mintázatot is kiadhatnak?


Egy csillár is lenne középen, és úgy a ledek, és két külön kapcsoló lenne, vagy talán a csillár felesleges?


Itt mindenhol csillár van és hagyományos lámpa, ahol lakunk jelenleg, és fogalmam sincs, milyen egy ledes világítású szoba. Amúgy az ebédlőbe csak led lenne, csillár nem.


Mellesleg az asztali gépemnél egy 12-ledes Obiban vett lámpa van, most is ahogy gépelek, óriási fénye van, szinte vakít, bevilágítja a monitort és az asztallapot.


Mekkora fényereje van egyetlen led lámpának, ha a mennyezeten van? Ha vakít, az is zavaró.


Ma beszéltünk a villanyszerelővel, és nagyon ajánlja mert energiatakarékos. Csak a fényerejét nem tudom. Vagy attól függ, hogy milyen márkájú ledet veszek a Praktikerben vagy az Obiban? Ő ajánlotta ezeket a boltokat.


Tipp, ötletek?


2018. jún. 3. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Mièrt lesz álmennyezet? Nagy a belmagasság? Csillár már nem fog kelleni. Nekem a 20 szobába Y alakú mennyezeti lámpa van 6 spot leddel, melegfehèr színnel ès120 fokos sugárzási szöggel, 7w/db a spot. Teljesen világos van, bőven jó. De neked fentről világít majd lefelè, nekem ezek rèszben oldalra, ès a fehèr fal ès mennyezet tovább szètveri a fènyt.

Tehát nem mindegy a sugárzás iránya, falak színe, led színe ès teljesítmènye ès a spot sugárzási szöge.

Fènyerőt lumen "lm" mèrik. Keress normál izzóhoz való összehasonlító táblázatot, van bőven a neten. Illetve a led izzó dobozán is sokszor rajta van, mekkora hagyományos izzónak felel meg.

Barkács áruházakban drágább, villamos boltokban olcsöbban veszem.

Bárhogy, bárhova rakhatod az álmennyezetbe őket, csak megfelelően világítsa be a szobát.

Fènyerő szabájozni azokat tudod csak a ledből amit arra kèszítettek(dimmelhető), ezek drágábbak.

2018. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért lesz álmennyezet mindenhova, mert olyan rossz a plafon, a festő javasolta a gipszkartont. A falak színesek lesznek, fehér álmennyezet. Őszintén szólva kissé össze vagyok zavarodva, hogy akkor hova mekkora teljesítményű led kell. Nem akarom hogy vakítson, de féhomályt sem akarok. Szép csillárjaink vannak, de persze azok sem újak, csak nem akarjuk itt hagyni ahol lakunk jelenleg.

Ha led van a plafonban/plafonon, akkor nem jó a plafont bámulni, mert vakít?

Vagy bele lehet állítani a dőlésszöget?

bocsi, hogy járatlan vagyok a témában.

2018. jún. 4. 16:59
 3/5 A kérdező kommentje:
A színek kimaradtak. Sárgászöld az ebédlő és a konyha, a szobák sárgák, a háló halványlila. Az előszoba barackvirág, tele nagy ablakkal, azaz alapból világos, de a szobákban csak szeretnék feküdni, és bámulni a plafont, ezért szeretném a fényerőt szabályozni.
2018. jún. 4. 17:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálok válaszolni kkicsit kèsöbb privátba. Van spot foglalat amibe fixen lefele nèz, ès van amiben tudod az ègő dőlèsèt változtatni.

Viszont tudsz a csillárba is led ègőt venni a normál helyett.

Nèzegesd meg a mennyezeti spot lámpákat (keress rá), addig is.

2018. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a privátot. Nagyon hasznos volt. Természetesen rákerestem a neten, de így érthetőbb volt.

2018. jún. 6. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!