Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Konnektorok villanykapcsoló...

Konnektorok villanykapcsoló probléma építkezés kapcsán, mit tegyek? Magy. Lentebb

Figyelt kérdés

Építkezünk és egy vegyes falazatú házat vettünk. A villanyszerelő kérdezi, hova akarunk konnektorokat, hányat, és hova a villanykapcsolót?


Méricskéltünk, és azt már biztosan tudjuk, hogy hova nem fér melyik régi bútor, illetve a 4 méteres szekrénysor sem fog elférni egyben. Emiatt azt sem tudom, hova kellenek majd a konnektorok. Amúgy szobánként 4-5 konnektort gondolunk.


A festő lefosztja majd a falat, tehát lesz bőven bontás, és emiatt bárhova lehetne tenni a konnektorokat, de pont a bútoraink miatt nem tudjuk hol lesz szabad hely a konnektoroknak. Valószínű hogy vagy veszünk új szekrényt, vagy csináltatunk, de arra idén nem lesz pénzünk, de addig szükség lesz konnektorokra. Mi van ha majd a kész szekrény pont takarja a konnektort? Asztalossal tudom, hogy én szabom meg a szekrény polcait, méretért, de talán olcsóbb lenne egy kész szekrény, vagy szekrénysor.


Szóval hova lenne praktikus tenni konnektorokat és a villanykapcsolókat? Ajtó mellé gondoltam a villanykapcsolót, de a villanyszerelő azt mondta, hogy az ajtó rámegy, ezért oda ne. Pedig oda is nagyon kellene, mármint az ajtófélfa mellé szemmagasságba, mert a mostani villanykapcsolók is ott vannak.


Tipp, ötlet?


2018. jún. 6. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha "a villanyszerelő azt mondta, hogy az ajtó rámegy" alatt azt kell érteni, hogy az ajtó nyitása esetén eltakarja a kapcsolót, akkor 103%-ban igaza van!

(Bemész a sötét szobába, becsukod az ajtót, aztán megkeresed a kapcsolót?)

.

A konnektorok kérdésében hogyan várhatod tőlünk a helyes választ, akik sem a lakást, sem bútorvásárlási szándékaid nem ismerjük?

2018. jún. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tippelünk itt bármit, neked kell megtervezned hová, mit fogsz elhelyezni a szobában és ennek megfelelően kialakítani az elektromos hálózatot.

Azért egy ötletem van:

Ha valahova terveztek asztali számítógépet, nyomtatót, stb. oda legalább egy hatos vagy nyolcas dugalj kelleni fog.

2018. jún. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felhúztunk már pár házat és mindenhol gondosan megterveztük a konnektorok helyét. A végén soha, egyik sem volt jó helyen, mert közben változgat a berendezési elképzelés.Ha meg kész lakást veszel... nálam majdnem minden konnektor valami mögé került. Úgy oldottam meg, hogy elosztóval ki annak vezetve és az elosztók el vannak dugva. Pl csak kihúzom a kanapé alól ha kell.

Amit tutira meg lehet tervezni, hogy legyen a porszívónak mindenhol konnektor, padló közelben.

2018. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Pont ilyen tippekre vártam. Az asztali gépem fölé mindenképpen négyes konnektort akarok, mert itt is az van. Arra gondoltam, hogy talán lehet úgy elhelyezni a villanyt az álmennyezet alá, hogy onnan aztán levezetnék a megfelelő helyre. Bár az csak csatornában lehet ugye? De az meg befesthető a fal színére. A villanykapcsolók most az ajtófélfa mellett vannak, és simán megtalálom a sötétben. Ezért akarom majd ott is úgy, ha lehetne.


Egy kérdés:

a villanyszerelő külön lekapcsolókat akar a villanyóra alá szerelni. Szobánként külön áramkörök lennének. Máshol is így csinálják manapság? Amúgy kettő klíma lenne, ami nagy áramot vesz fel, így talán ajánlatosabb külön áramköröket kiépíteni szobánként.


Tehát házépítésnél, felújításnál tényleg külön áramköröket alakítanak ki szobánként?

2018. jún. 6. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Előre leírom villanyszerelő vagyok.

Igényektől függ, de én a saját házamban úgy csináltam, hogy kapcsoló ajtó mellett 110cm magasan, alatta 30cmen dugalj, aztán tv mögé mehet a 3-4-5-6 akárhányas sorolás, sat csatlakozóval.

ágy mellé mindkét oldalra konnektor, éjjeli szekrény teteje magasságában, meg lehet szépíteni egy kapcsolóval is, hogy bemész a szobába felkapcsolód a villanyt, lefekszel és az ágyból lekapcsolod.

és ez csak a szobának az egyik része.

rengeteg variáció, mindenkinek más az izlése.

Amúgy igen, manapság sok sok áramkörre osztjuk a házat, áramvédő alap, és külön a világítás külön a dugaljak(külön áramvédőre) nagy fogyasztóknak szintén külön.

Mai igényeknek megfelelő családi ház cca 100-130 nm, minimum 15 áramkör, de pakoltam be ennek a dupláját is egy egyszerű családi házba

2018. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

A mai világban már tele vagyunk elektromos dolgokkal. Pár dolog sosem elég: szekrény, konnektor biztos ilyen.


A legjobb rutin ha konkrétan minden falon van konnektor és 4 méteren túl 2 is. Ne legyen ott ahol valószínűtlen egy bútor ami takarja, így ajtó mellet közvetlenül és teljesen sarokban. Rövidebb falon középen.

2018. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!