Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A helyemben hogyan építkeznél...

A helyemben hogyan építkeznél külterületen?

Figyelt kérdés

Szeretnék a várostól távolabb egy 70nm területű lakóházat és egy 60nm-es melléképületet.

Egyáltalán hogyan lehet megoldani, hogy bejelentkezhessek állandóra?

Külterületen, ha 3%-os a beépíthetőség, akkor ehhez egy 4334nm-es terület kellene?

Vagy meg van határozva telekmérettől függetlenül egy maximális házméret?



2018. jún. 7. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én vennék egy rossz állapotú, akár romos tanyát, és oda kérnék építési engedélyeket.

Egy tanya telek felénk 1 hold, azaz 5755 nm, és semmi akadálya nincs ekkora épületek építésének.

Felénk nem egy lakóház épült régi tanya helyére, és vannak is eladó tanyák olcsón.

Kell venni egy ilyet max 1 milláért, eldózerolni, és lehet építeni újat. Vagy 5-6 milláért veszel olyat, amin vannak épületek, és azt felújítod, átalakítod az ízlésednek megfelelően.

Melyik város közelében szeretnél?

2018. jún. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Komárom mellett lakom. A Duna mellett vannak szőlők és szántók, de errefelé sajnos nem voltak tanyák. Csak apró elhagyatott szőlőházak keskeny szalagtelekkel.
2018. jún. 7. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az állandóra bejelentkezés nem gond, elég hozzá egy helyrajzi szám. Én is külterületen lakom, 4 km-re a falumtól :) Még akkor is ide voltam bejelentve, amikor az átépítéskor le volt bontva a ház felső szintje s határozottan folytonossági hiányos volt az alsó...
2018. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az akkor nem lehet igaz, hogy olyanra nem adják meg a lakhatási engedélyt, amiben nincsen csatorna és vezetékes víz? Egyébként én komposztálással és kútfúrással oldanám meg.
2018. jún. 8. 08:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a lakhatási engedélyt megadják, csak CSOK-ot, hitelt stb. nem kaphatsz rá. Egyébként ha nincs csatorna, akkor zárt szennyvíztároló tartályt kell a földbeb helyezni, hogy ne szennyezd a talajvizet, az 50 méternél mélyebb kutat pedig engedélyeztetni kell (ha jól tudom).

De ha a kútvizet fogyasztani is akarod, akkor mindenképp vizsgáltazsd be.

2018. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy a helyi önkormányzatnál érdeklődd meg, hogy milyen lehetőségeid vannak. Az tényleg nem tanyás környék.

Én Csongrád megyében élek, és erre nagyon sok tanya van, úgyhogy itt viszonylag egyszerű megoldani ilyesmit.

2018. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!