Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire éri meg led világítás...

Mennyire éri meg led világítást, spot lámpákat tenni a gipszkartonba?

Figyelt kérdés
Építkezünk és álmennyezet lesz a szobákban mindenhol. 3 szoba, előszoba, ebédlő, konyha. A gipszkartonba spotlámpákra gondoltunk, a villanyszerelő megcsinálja. Egy gond van. 2 szobába szeretnénk feltenni a régi hagyományos izzós csillárokat. a szobák 20 nm2-esek. Mennyi spot lámpa kellene a csillár mellé? Megéri egyáltalán beszerelni? De a csillár önmagában kevés fényt ad. A belmagasság 220 m, de abból lejön 10 cm az álmennyezet miatt. Összeszámoltam összesen 70 db spotlámpát kéne venni. Megéri? Egy spotlámpa itt 1200.-Ft. Ennél olcsóbban van? Tervben van hogy, majd veszünk ledes csillárokat a régieket helyett, de majd évekkel később.
2018. jún. 10. 18:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
220 cm a belmagasság természetesen, nem m.
2018. jún. 10. 19:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen a kérdésre: hogyhogy a csillár kevés fényt ad önmagában? Egy 20 nm-es szobában? Annyi fényt ad, amilyen izzót teszel bele. És ledes csillár? Hagyományos foglalatba is kapsz ledes izzót.
2018. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha kicseréled a csillárban a fényforrásokat valami normális, 100 wattos izzónak megfelelő fényerejű, és kellően nagy sugárzási szögű led fényforrásra, nem kell semmilyen spot. 4-5 ilyen lámpa egyenként 1500 lumen fényerővel bőven több mint elég 20 négyzetméterre.
2018. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A csillárokba mx 40 wattos hagyományos izzót tehetek, többet nem bír el. Az egyik csillárba 3 izzós, a másik ötös. A villanyszerelő mondta, hogy nem elég a csillár. Egy ablak van szobánként, és kell a fény. Tehát lehetne beletenni egy 40 wattnál nagyobb teljesítményű led izzót tenni a csillárokba? Bírja a foglalata? Régi típusú csillárok, de egyelőre megfelelne. Persze szeretnék újakat, de a pénz közbeszól. Tehát akkor egy nagy teljesítményű led izzós csillár mellett elég lenne 20 nm2-re kb. 6 spotlámpa?

A boltban egy nm2-re egy spotlámpát javasoltak,4 wattnak megfelelőt, és jobb a sok kicsi, mint a kevesebb dupla teljesítményű - mondták a villanyszerelőnek, de én még nem tudtam elmenni oda. Ezt eldönteni úgy tudnám, ha látnám a különbséget. Ezért kérdezem azt, akinek már van.

Valaki azt mondta, hogy nála led van, de azt mondja, nem elég fényt ad. Ezért kérdezem itt is meg.

2018. jún. 10. 19:54
 5/11 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek, köszönöm.
2018. jún. 10. 19:55
 6/11 anonim ***** válasza:

A foglalatba berakható izzó maximum, a hagyományos izzóra vonatkozik. Így a spot vagy led izzóból jóval nagyobbat tudsz belerakni. Ha beleraksz led-ből 10W körülit, az már 75-80W hagyományosnak felel meg kb.

A leendő 210cm belmagasság elég kicsi, ez biztosan ennyi lesz? (normál belmagasság 270cm).

210cm mennyezetre csillárt nem lehet tenni, max olyan mennyezeti lámpákat ami minél nagyobb szögben tud sugározni.

2018. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jézusom, mekkora hülyeséget írtam! 320 cm a belmagasság!
2018. jún. 10. 20:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak is nagyon köszi. értem már. Az a baj, hogy eddig még nem tudtam elmenni a boltba, de dolgoztam. Holnap vagy holnapután megyek majd, de így már tájékozottabb vagyok.
2018. jún. 10. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy félreértettél valamit, vagy nem százas a villanyszerelőd!


A lényeg, hogy 470 lumennél nagyobb(!) fényerejű ledes izzót vegyél, amiből pl az ötágú csillár vidáman bevilágít egy 20 nm-es szobát.

2018. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

* Ezt még az előzőhöz hozzáfűzném, hogy lássad az átszámolást.

[link]

2018. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!