Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem fog kicsapodni a pára?

Lightfeeder kérdése:

Nem fog kicsapodni a pára?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni mennyezethutest, van egy hidegvizes kutam, gondoltam betekerek egy csokigyot az álmennyezet fölé megkeringettetem benne a vizet es vissza a kútba a vizet.

De nem fog a páralecsapodastol elazni a gipszkarton? A rétegek:karton, cső hotukor, szigetelés, mennyezet.



2018. jún. 15. 10:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Vakolatba ágyazott hűtést csináltam már nem tudom van e különbség a kettő között.
2018. jún. 15. 10:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Van különbség!

Ha magas a páratartalom és kellően hideg a cső simán kicsapódhat.

2018. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyári klimatizálást úgy oldom meg, hogy a hőszivattyú szondáinak a vizét egy hőcserélőn át az előremenő körbe táplálom és minden radiátort lezárok, csak a fancoilok mennek. Azoknak van külön kondenz elvezetésük, és képződik is kondenzvíz.

Idén a fűtésről hűtésre átálláskor az összes radiátort elzártam, de a fürdőszobai törölköző-szárító radiátorokat kifelejtettem. Estére tiszta víz lett minden törölköző és tócsa lett alattuk a képződő kondenzátum miatt.


Szerintem te sem úsznád meg. Egy csőkígyón a kútvíz hőfokán tutti képződik kondenz-víz.

2018. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyant olvastam, hogy egy klímás úgy oldotta meg magánál, hogy használt klíma beltéri egységét vette alapul, abba keringtette a kút vizét. Illetve késöbb átalakította, hogy egy csőkígyó volt a kútba, a rendszer feltöltve fagyállóval, és egy kis keringtető szivattyút vezérelt.


Keress rá a Fan-Coil rendszerre.

Egy ismerősömnek ilyen van, a kút vizére van rákötve, csak hűtésre használja.

2018. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, nagyobb beruhazasba nem mennek bele akkor inkabb klímát tennek, vagy csinalok valami kis dobozt ami osszegyujti a vizet es abba valami csovet tekerni es ventilátorral befujni a hideg levegőt
2018. jún. 15. 17:09
 6/8 A kérdező kommentje:
De a vakolatban lévőnél azert nincs kondenzviz mert nem jut oda a pára?
2018. jún. 15. 17:11
 7/8 Bence_ ***** válasza:

Ott is van.

Ott a fal szívja fel, pára a hideg miatt csapódik ki. Csövön látod a falon csak később.

2018. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kút vize mondjuk 15 fokos. Ha egy csőben vezeted, és elég nagy az áramlási sebessége, akkor a cső is 15 fokos lesz. És ez kánikulában nagy páratartalom esetén a harmatpont alatt van. Azaz páralecsapódás lesz a 15 fokos csövön a 30 fokos és 70% páratartalmú levegőből.

Ha mindez úgy zajlik, hogy felülethűtés, akkor a csőkígyót a falazat, vakolat veszi körül és a falat hűti. A fal hőfoka mondjuk 30 fokról 25 fokra lehűl a hűtés hatására. Jobban nem, mert óriási tömeg. Ez a 25 fok még a harmatpont felett van, ezért nem lesz párakicsapódás a falon!

2018. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!