Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb. mennyiből lehetne felhúzni...

Kb. mennyiből lehetne felhúzni MAI árral egy 120 nm-es házat?

Figyelt kérdés

Nagyjából 25-30 millió forintból tudnánk kiindulni, viszont semmi tapasztalatom a témában. Nem könnyűszerkezetes házra gondoltunk.

Erre a házra gondoltunk:

[link]

Csupán 1 emelet, 6 hálószoba, 1 előszoba és egy fürdő, ahol a wc is megtalálható.

Mai árakkal mennyibe kerülne ezt felhúzni? Tetővel, nyílászárókkal, burkolással mindennel.



2018. jún. 20. 10:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Uh, nem is hozzád szóltam, 71%-os, hanem a 80%-oshoz, de ok.
2018. jún. 20. 13:37
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, te "tipikusmagyarozol"?!

Amikor itt többen felhívtuk a figyelmed arra, hogy ez az Otéknak NEM felel meg, tehát nem fog átmenni. Tudod, hány embert kellene ehhez "lefizetni"? Ha annyi pénzed lenne, akkor nem akarnál óccsósítani.


Nem, ez a terv nem praktikus. Ez nem egy házterv, ez egy skicc egy hozzá nagyon nem értőtől.

2018. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, lemaradt: 270.000 volt a másfél évvel ezelőtti ár, a mostani annyi, amennyit korábban írtam.
2018. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem vágom, két ismerősöm is van, akiknek hasonló házuk van.

Akkor ott hogy engedték meg?

Meg egyszerűen nem fogom fel.

Lehet, hogy én vagyok a fogyatékos, de nem olyan házban élek, amiben akarok?

Oké, nyilván nem húzok fel egy parlamentet sem, sem egy olyan házat, ami 2 nap múlva összedől.

De ez a ház miért ne állna meg? Mi a baj azzal, ha nincs ablaka a nappalinak? Lesz tető ablak.

És miért ne lenne praktikus minden szobát a nappaliba vezetni? Pont hogy így veszélytelen.

Ha emelet lenne, xy elesne és megsérülne vagy tűz esetén nem tudnának lejutni a gyerekek.

2018. jún. 20. 15:41
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

14

Ez egy szakma, amit 5 év egyetem alatt lehet elsajátítani, és ennek oka van.


Nem, nem olyan házban élsz, amilyenben akarsz, hanem vannak bizonyos szabályok, aminek meg kell felelned. Ilyen mindaz, amit már korábban leírtunk, a világításról, az elrendezésről, a fürdőszobák darabszámáról stb.


Plusz a következő tv alá fog esni a házad átadása. A jelenleginél is szigorúbb energetika kell, ami azt jelenti, hogy a 320.000/nm is kevés lesz.


Mindent az oték határoz meg. Az pedig egy törvény, rád is vonatkozik.


Komolyan, menj szakemberhez, olvasgass a koos-hu-n tervkritikákat, jelentkezz be a Kőmíves Kelemen csoportba a face-en, a házépítés költségei fórumba az indexen, mert láthatólag sejtéseid sincsenek a valóságról.


Tájékozódj, hogy elkerüld a nagy meglepetéseket!

2018. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
15- ös vagyok: Étv és Oték, plusz a Hész bocs, lemaradt.
2018. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem az a baj, hogy élhetetlen alaprajzot hoztál össze, a legtöbb teljesen laikus lehet ennél sokkal rosszabakat tervezne. A gond az, hogy hiába írják le vagy 10-en, hogy ez így nem lesz jó, te akkor is kötöd az ebet a karóhoz, és inkább lefizetnél mindenkit, csak hogy megépítsd ezt a csodát, ahelyett hogy másokra hagyatkoznál, és hagynád hogy segítsenek.

Meg kéne már érteni, hogy bizonyos szabályok érted, és nem ellened vannak. És de, élhetsz olyan házban, amilyenben akarsz, de ha első ránézésre ordít, hogy ebben a házban nem lehet ÉLNI, akkor jobb ha hozzáértőkre hallgatsz, vannak olyan dolgok, amikre egy laikus nem gondol, nem véletlen hogy egyetemi végzettség kell a tervezéshez.

Hogy megértsd, miért nem praktikus az alaprajzod, csak leírok pár dolgot, ami a legszembetűnőbb, anélkül hogy kitérnék a részletekre:

Azt írtad, mindenkinek lenne külön szobája, tehát feltételezem, minimum 6 személy élne a háztartásban (de ha egy klasszikus családra gondolunk 2 szülővel és 5 gyerekkel, akkor 7). Nos 6 főre 1 wc édeskevés, pláne ha az egyben van a fürdővel. Reggeli készülődésnél katasztrófa lenne, nemtudom hogy gondoltad, egyik a nagydolgát végzi, másik fogat mos, harmadik fürdik, negyedik meg borotválkozik? Vagy ha elkapja a családot egy hányós-hasmenős vírus? Ennyi emberre minimum 2, de inkább 3 wc kell es 2 fürdő. (Nem vagyok építész, nem tudom az OTÉK szerint hány hálóra kell, hogy jusson egy fürdő, most csak kapásból írtam valamit.)

A nappali-konyha-étkező hármasra 24 m2 jutna, ami eleve szűkös, pláne úgy, hogy 8 ajtó is nyílik a helyiségből. Konyhát max. úgy tudnál elhelyezni, hogy sütő valamelyik két ajtó közé, mosogató másik két ajtó közé, munkafelület alig, nem tudom, egyáltalán nem szoktatok főzni? Étkezőasztalból is kell ekkora családra minimum 6, de ha heten vagytok akkor 8 fős, ami megint csak tisztességes helyigénnyel rendelkezik, egy normális kanapé alig fér majd be, közlekedni sem marad sok hely, mindig belerúgtok, felbuktok majd valamiben, és mindig minden útban lesz.

Harmadrészt egyáltalán nem célszerű, ha a hálószobák a nappaliból nyílnak, például ha a szülők még este tévéznének, de a gyerekek már aludnának, az behallatszik a szobákba, vagy ha vendégek vannak, szintén el lehet felejteni az esti beszélgetést, szórakozást. Ugyanez van fordítva is, a hálókból kihallatszik majd minden a nappaliba, semmi magánszférája nem lesz a lakóknak.

Lehetne még sorolni a hibákat, de nem érdemes, jobb lenne újrakezdeni az egészet. És bocs, bár "gyökér paraszt" vagyok, ezt nem kioktatásnak, hanem segítségnek, kiindulásnak szántam, hogy lásd, miért nem praktikus ez az alaprajz.

Bár 120 m2-ből nem nagyon lehet kihozni egy élhető 6 hálószobás házat, azért én rajzoltam pár perc alatt egy skiccet, ami talán kiindulásnak jó lehet, csak példának szánom:

[link]

(a 2x3-as helyiségek a fürdők, a 2x1-es a wc, a többi a hálók, nappali és közlekedők, az egész 125 m2)


És ahogy az előttem szóló is írta, olvass fórumokat, koos.hu tervkritikákból például tényleg sokat lehet tanulni.

2018. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már sokan kifejtették a véleményüket, ezért csak egy kérdésem van.

Hányan fogtok élni ebben a házban ?

Hat hálószoba, egy fürdő, wc ?

2018. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok!

MartiinMarcii Te vagy az?

2018. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy képben legyetek ki ez aki feltette a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__8584616-er..

Sajnos a 60 oldalas gyk kérdést letörölték ennek a gyökérgusztinak köszönhetően, pedig jókat lehetett röhögni ezen a kis majmon.

Nincs is pénze ennek a szerencsétlen baromnak, de marha okos.

Ja és van neki egy kacsalábon forgó háza, ami egyszer az anyja felé néz, ha forgatja az adriát látja, de, ha ő úgy akarja a szomszéd felé is nézhet....

2018. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!