Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb. mennyiből lehetne felhúzni...

Kb. mennyiből lehetne felhúzni MAI árral egy 120 nm-es házat?

Figyelt kérdés

Nagyjából 25-30 millió forintból tudnánk kiindulni, viszont semmi tapasztalatom a témában. Nem könnyűszerkezetes házra gondoltunk.

Erre a házra gondoltunk:

[link]

Csupán 1 emelet, 6 hálószoba, 1 előszoba és egy fürdő, ahol a wc is megtalálható.

Mai árakkal mennyibe kerülne ezt felhúzni? Tetővel, nyílászárókkal, burkolással mindennel.



2018. jún. 20. 10:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez az alaprajz csodálatos! Ennél még én is szellemesebbet találtam volna ki, ha olyan részeg vagyok, hogy kapaszkodás nélkül sem bírok a padlón mászni. A munkásszálló a legtalálóbb, vagy nagyjából tanyán tudom elképzelni, ahol 500m es körzetbe nincs szomszéd. Itt megint az ablakon tájolással van gond, szerintem megint te vagy, aki tavaly sem értette meg, hogy az ablak tájolásait sajnos nem te fogod megszabni. A másik szembetűnő, hogy ezek szerint legalább 5 gyereked van, erre pedig van egy fürdőszoba és egy wc. Az egyik kakál a másik fürdik, apa meg vár, hogy ismét szabad legyen a wc, az asszony szintén vár, hogy tampont cseréljen, nem baj, addig bepakol a szekrénybe, de hova? Szekrényt hova gondoltál, vagy van gardrób is, amit nem rajzoltál be? Ne hari, de ilyen lehetetlen elrendezésű, kreativitástól igen nagyon messze álló házat sohasem láttam, és igen, szerintem meg sem építtethetnéd, ahogy a többiek írták.

Én most vagyok túl a házépítésen szóval árról azt hiszem nagyon pontosan tudok nyilatkozni. 265.000ft-nál egy kicsit magasabb összeg, ezt lehet a a 350+áfa fölött írok erőteljesen kétlik. Ellenben én a 350eft/nm árat nem tudom elképzelni, hogy jön ki, de annak vagy mit sem számít a pénz vagy csak a "hallomásokból" él, hogy de a lilahajú feriék is annyiért építettek. Én nem hiszek a generálkivitelezőkben, minden munkást magam válogattam meg, és minden anyagot is. Semmit nem csináltak meg haveri alapon, nem voltak haverok, akik segítettek volna bármiben is.

2018. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21

Úgy jön ki, hogy nem gázfűtés van, nem műanyagablak, nem lamináltpadló, 2022 után is megfelelő energetika, nem hungarocell szigetelés, nem ytongfal, és a többi, és a többi.


Kihozni ki lehet, csak nem érdemes.

2018. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
74%

Nos igen, az enyém konvektoros lett, nagy nehezen találtam Nyírmihálydiban a jofogas-on....

De komolyra fordítva a szót pont az energetikára mentem, és ezért döntöttem Panasonic T-Cap hűtő-fűtő víz-levegő hőszivattyú mellet. A fal: Leier 30 N+F, rá Revco 20 centis grafitos, lábazat: 15 centis xps, padozat 12 centis xps, födém 35 centis lépésálló EPS. Nyílászárók: Kömmerling 88 mm 6 kamrás, három rétegű melegperemes U=0,5 w/nm*K. Az energetikai besorolás: AA. Egyébként hőveszteséget tekintve AA++ lenne, de nincs hőcserélő szellőztető.

Ha már említetted: laminált padló helyett II. osztályú kétrétegű fa laminált padlót választottunk, a boltba kisebb cigánykodást követően végül 3800ft/nm. A hidegburkolatokat "jugóba" vettük meg, nagyjából 2500-3000f/nm áron. Sajnos a konyhán nem tudunk spórolni , közel 1 millió volt, úgy, hogy az asztalost ismertük. Érdekességképp mondom, hogy több alkalommal jártam úgy, hogy valamiből keveset rendeltem, többek között a téglából, amit néhány napra rá harmada árért pótoltam a jofogásról, és legalább nem áll a kertünkbe bálaszámra minden. Ez csalás? Nem, csak én is ott spóroltam, amin tudtam.

2018. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok!


MartiinMarcii Te vagy az?


:DDDDDDD


Az orromból spriccelt ki kakaó:DDDDDD Hát persze, ki más lenne, 1 év alatt semmit változott, az anyósát meg apósát lehúzta és hirtelen lett 30 milliója:DDD

2018. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Sikerült eladnia a kecskeméti csodapalotát. Aminek az alaprajzán máshol voltak az ablakok, mint a homlokzaton. Mármint az alaprajz Kecskeméten a homlokzat meg Horvátországban.
2018. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!