Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong ragasztót (vagy ahhoz...

Ytong ragasztót (vagy ahhoz ugyanúgy alkalmas ragasztót) milyen recept alapján állíthatok elő házilag?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Kicsi a valószínűsége hogy képes leszel klinkert előállítani őrölni, meszet oltani, mészhidrátot készíteni.

2018. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy sima cement-mész-finomhomok habarcs megfelelő? :-)
2018. jún. 22. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak az a gond vele, hogy az Ytong hamar kiveszi a kötéshez szükséges vizet. Ezért jobb a gyári ragasztó.
2018. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Megfogadom, de elvi szinten továbbra is érdekelne, hogy ha mondjuk előtte vízbe mártom néhány másodpercre, akkor annak van értelme?
2018. jún. 22. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen alkalmas hozzá a sima mész-cement habarcs, de mégsem javasolt. Régen a gázszilikát, ytong téglát ezekbe rakták (80-as évek) Aztán bejött külföldről nemcsak a gyártás, hanem az egész falazástechnológia is. Ezer érv szól ellene hogy habarcsba rakjad, és ugyan annyi, hogy ragaszd.

Csak pár a teljesség igénye nélkül: A pár mm ragasztó sokkal kisebb hőhíd, mint a pár cm habarcs. A ragasztó sokkal erősebb mint a habarcs. A ragasztó készen van, csak vizet kell belekeverni, míg a habarcsot pontos arányokat figyelembevételével több alkotóból kell keverni. A kevés de drágább ragasztó összességében olcsóbb, mint az olcsóbb, de lényegesen több habarcs. Ha szépen egyenesen ragasztod az ytongot, akkor elég csak glettelni a felületet, míg a habrcsnál nagy valószínűség szerint telibe kell majd vakolni.

Végezetül, az ytong ragasztásához nem muszáj megvenni a specko gyári ragasztót, jó hozzá a csemperagasztó, vagy a legjobb a nikecel(külső homlokzati) ragasztó.

Mindezektől eltekintve már én is raktam zsákos falazóhabarcsba ytongot itthon szükségből, mert csak az volt itthon. Mondjuk csak egy beltéri spájz leválasztás volt, amit utána bevakoltam.

2018. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 25. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!