Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Terv, hogy a házunk emeletét...

Terv, hogy a házunk emeletét beépíttetnénk. Viszont a párom nem akar felvenni pénzt "más házára"hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

2018. jún. 24. 09:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Hogyhogy más házára? Most a tiétek vagy nem?
2018. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha kicsit bővebben kifejtenéd, miért más háza a házatok... vagy mi van...
2018. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

A szülői ház tetejére építtetnétek saját lakrészt a pároddal, akivel nem vagytok házasok, és ehhez ő venne fel hitelt, és ő törlesztené egyedül?

Hát ehhez valóban ügyvéd kéne. Ő tudná a megoldást, hogy mindenkinek jó legyen.

Valószínűleg nem megoldható, hogy önálló ingatlan legyen a felső szint külön helyrajzi számmal és hogy adja akkor el, ha már nem vagytok egy pár és nem akar ott lakni?...

2018. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
először azt írjátok hogy "házunk" aztán meg "más házára" most akkor a ti házatok vagy nem.
2018. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egyertelmu, hogy a kérdező szüleinek a hazáról van szó.

Tulajdonrész átírásával, de leginkább sehogy lenne a legjobb

2018. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező szülei lakhatnak a házban és annak az emeletét szeretnék beépíteni saját maguknak, erre hitel felvenni. Én sem vennék fel rá hitelt, mert ha szétmentek, bukja a pénzt és az ingatlant is.
2018. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha a te szülői házad bővítése a cél nektek,akkor én sem vennék fel hitelt erre.Ha valami negatívum történik a kapcsolatunkkal a jövőben,akkor csak én jöhetnék ki rosszul ebből.

Per évekig,de a hitelt én fizetem,ráadásul még valószínűleg nem is lakhatok már ott.

Ekkor még lehet,hogy + albérlet is a nyakamba szakadna.

Jó házasságok is jártak már így.

2018. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Felejtős mert kacifántos az ügy van benne rizikó , másrészt a tetőtér emelet nyáron pokol télen hűtőgép . Ezek profi kiépítése szigetelése vagyon . Hitelre nem vennék semmit
2018. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 TappancsMancs ***** válasza:
77%
Nem írod miért van idézőjelben a "más háza", de máséra én se vennék fel hitelt. Mindegy kié, ha másé akkor nem. Ennél többet nehéz válaszolni, mert most akkor másé vagy sem? Ingatlanoknak van tulajdonosa, az ki ebben az esetben? illetve ha párod társtulajdonos akkor is megfontolandó.
2018. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 TappancsMancs ***** válasza:
77%
Ja további kérdés még mit értesz emeleten? Tetőtér vagy valami kialakítatlan emelet?
2018. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!