Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Terv, hogy a házunk emeletét...

Terv, hogy a házunk emeletét beépíttetnénk. Viszont a párom nem akar felvenni pénzt "más házára"hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

2018. jún. 24. 09:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A kérdésenél nem tudtam nagyon kifejteni de igen a mi családi házunk és azt gondoltam,hogyha majd összeházasodunk jó volna beépíttetni, kevesebb pénzből kijönnénk mintha vennánk egy komplett házat főleg mert a Balatonnál ez nem olcsó... igen így valóban bonyolult, hogy a ház a mienk és a párommal ketten vennénk fel hitelt.. kíváncsi voltam, hogy van e valaki hasonló cipőben..persze egyszerűbb volna ha ez már be volna építve, csak anno a szüleimnek nem volt erre pénze... askkor lehet jobban járunk ha veszünk egy kis nyaralót vagy pincét :Ö egy gyerekkel elférnénk abban is nem? :) ti, hogyan vélekedtek erről a kérdésről? Mivel mi már túl vagyunk a 30..on így túl sok hitelt sem merünk felvenni, na meg azért meg is kell majd élni valamiből...nem egyszerű kérdés ez..
2018. jún. 25. 20:52
 12/21 A kérdező kommentje:

a " más háza" igen úgy értette, hogy ez így bomyolult, hogy a szüleim háza és akkor ő így, hogy vegyen fel erre hitelt velem? Max

szóval ez az emeleti tetőtérbeépítés dolog tárgytalannak ígérkezik.

2018. jún. 25. 20:54
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

És akkor mi van, ha túl vagytok 30on? Olyan nagyon öregeklennétek?... ne már...

Ha nem kerestek eleget, hát változtassatok... a párodtól meg ne várdd el, hogy hitelt vegyen fel anyádék házára basszus... lehet nem mondja és fogóval sem bírnád kihúzni belőle, de 100% hogy utál anyátoknál élni... egy felnőtt embernek sem tesz jót, ha nincs saját egzisztenciája, főleg ha olyan helyen kell élni, ahol soha nem lehetsz a magad ura... 1-2 év alatt ki lehet tanulni egy új szakmát, ami ha érdekel, esetleg szeretitek is megsokszorozhatja a bevételeteket... én is 15 év gyári munka után 33 évesen találtam ki, hogy tök lennék ács... ma 10 évvel később már a saját vállalkozásomat viszem 8 alkalmazottal egy időben 2-3 helyen dolgozunk egyszerre, és olyan pénzeket keresek, hogy közben gond nélkül kezdtem el építkezni álmaim házát Balatonbogláron...

2018. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű akkor.Vegyél fel te hitelt erre a házra hogy bővítsétek.

Ha a párod nem akarja a nevét adni a hitelhez, úgy már neked miért nem ok?

2018. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ki mondta neked, hogy utál itt lakni? nem lakunk együtt plusz nem utálja a szüleimet! csak itt a kérdés az volt, hogy oldjuk meg,hogy a tetőtérben élhessünk? igen sajna nem könnyű minimálbérből egy egész házat megteremteni! és nem az, hogy öregek vagyunk hanem sajnos már korosak..az idő megy és 35 elmúltunk így nem kapunk sok kedvezményt...nem annyira megoldható a tanulás sem munka mellett pláne ha nagyon kötött mint a mkienk...
2018. jún. 27. 20:52
 16/21 A kérdező kommentje:
Én nem várom el TŐLe, hogy hitelt vegyen fel csak én egyedül ehhez kevés vagyok :O egy ember teszerinted minimálbérből mia fenét kap??? Én hova vegyek fel, 97000 nettóra szégyenlem is kijelenteni...mindegy lényegtelen csak egy kérdés volt úgyse kérdeztem még ezen az oldalon komoly témáról:D
2018. jún. 27. 20:54
 17/21 anonim ***** válasza:
Öcsém most vett fel 3millió lakáshitelt 90.000ft fizetésre otp-nél...
2018. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
A tanulás meg bármikor megoldható, sokan munka mellett doktorit csinálnak.. de tény, hogy egyszerűbb leélni egy életet minimálbérrel és siránkozni, hogy nekem nincs semmim... de tenni érte az büdös.
2018. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

+ most 2 szakmát ingyen tanulhatsz a szakképzési centrumokban.

Nem tudom mi a francnak ragaszkodsz egy munkahelyhez ami 90ezret fizet és "kötött"...

Én 65000ret kerestem 10 éve mikor betellt a pohár... olyan szakmát ami gyerekkorom óta érdekelt egyáltalán nem volt nehéz tanulnom munka mellett, sőt élveztem és tűkön ülve vártam, hogy mehessek suliba, az volt a heteim fénypontja...

Most 10 évvel később, ha vissza osztom a hónapok számával a bevételemet, akkor tavaly 1.5milliót kerestem havonta.

2018. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azt meg hogy utál vagy utálna a szüleidnél élni abból gondolom, hogy mindenki utált akivel valaha találkoztam és így élt, de persze a párja előtt titkolta... tönkre is ment az összes ilyen kapcsolat.
2018. jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!