Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jár valamilyen egészségügyi...

Jár valamilyen egészségügyi kockázattal ha kívül belül vakolatlan (csupasz téglás) házban lakom?

Figyelt kérdés

jár valamilyen egészségügyi kockázattal ha kívül belül vakolatlan házban lakom?

az elképzelés az hogy megveszek egy statikailag ép félkész házat s beszerelek ablakot vizet és egyik szobába fafűtéses kályhát. első évben kihúzom a szobában s elhasználom a kertben levő fahulladékot fűtésre. második nyáron kívülről leszigeteltetem s veszek egy 200 000 Ft-os split klímát s továbbra is egy szobát fűtök, de még mindig belülről téglaházban lakom. s az azt követő években már elvileg szépészeti kérdés hogy teljes ház befűtésére költsek vagy inkább a belső burkolásra stb a kérdés az ha előbbi s belül továbbra is csupasz tégla annak van e hátránya?


2018. jún. 25. 11:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen erről az utólagos szigetelésről hallottam már. Néztem régi dohos házat, odaadták volna olcsón de az első becslés 2 millió volt, körbevágni s acél lapok betolását mondták. A mostani egy néhány éve épült tégla ház ahol elvileg van vízszigetelés legalul s akkor ez meg van oldva. Persze kérdés ellenőrizhető e ez akkor ha nincs vakolva? mert vakolásnál, ha látszik hogy jó régi a vakolat, de teljesen ép, még hullám se látható a vakolaton nemhogy ledobás akkor ugye elmondhatjuk, hogy hó a szigetelés.



Ami még szintén nem egyértelmű, ha a legalsó szint alján jó a szigetelés akkor lehet ilyent csinálni hogy csak egy szobát fűtünk, vagy akkor is kockázatos?


Örülök hogy nem kell szintek között szigetelni mert belső szintkülönbséges a lakás és nem örülnék ha még oldalról is szigetelni kellene belülről...



Amúgy másik érdekesség, valahol meg azt hallottam, kőzetgyapottal jó szigetelni nem a nikecell-el...

2018. jún. 25. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!