Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan gombaellenes permets...

Van olyan gombaellenes permetszer aminek az élelmiszer egészségügyi várakozási ideje nulla? Esetleg a kén?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szenteltvízbe áztatott fahamú.
2016. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De hát milyen gombára ? A kén lisztharmatra jó.
2016. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A paprikát , paradicsomot szeretném valamivel lepermetezni ( nem rovar ellen ) , de vigyáznom kell , mert már van rajta termés , ehhez keresek valamilyen nem felszívódó szert.Nem szeretném , hogy valamilyen gombabetegség megtámadja , inkább meg szeretném előzni azt.
2016. jún. 21. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
A kén végül is jó.
2016. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát fújd le rézzel például rézoxikloriddal. Nem egy idegméreg de nagyon jó. Parika 1 hét után fogyasztható.
2016. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Paradicsomban is 1 hét a rézoxiklorid é.v.i.
2016. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kénnel való permetezést (Thiovit Jet) nem ajánlom, hisz a paprikát a legritkább esetben támadja meg a lisztharmat, ma már lisztharmatnak ellenálló fajtákat termesztünk, ilyen vetőmagok kaphatóak.

A mostani időszakra a paprika Pseudomonas baktérium okozta levélfoltossága, és a jégverés, vagy rovarkártevők által okozott sérüléseken megjelenő Pseudomonas okozta bogyórothadás a jellemző. Erre kiválóan alkalmazhatóak az előttem kommentelők által javasolt réztartalmú szerek. A réz a lisztharmaton kívül az összes gombabetegség és baktériumos betegség ellen kiválóan alkalmazható kontakt (nem felszívódó) szer.

Én Bordói lé + kén NEO SC permetszer 60 ml / 10 liter permetlé oldatával szoktam megfújni a paprikát és a paradicsomot is. De csak amiatt, mert ezzel védem ilyenkor a szőlőt, az uborkát cukkinit és a dísznövényeket is, nomeg a barackokat is - mert a tribázikus rézszulfát a rézérzékeny kultúrákat sem bántja.

Igaz egy liter 4000 forint körül van, de ha kimaradna belőle, tavasszal (négyszeres dózisban) lemosó permetezésre kiválóan felhasználható.

2016. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A bordói lé jónak látszik , 7 nap az ée. várakozási ideje.

Van még a Dithane , ennek 3 nap a várakozási ideje.

Említették még azt is , hogy 1:6 hígított tejjel is lefújhatom , ez állítólag a gombáknak nem kedvező kémhatást hoz létre.

Ki fogom próbálni őket.

2016. jún. 23. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem csak azért akarsz permetezni, hogy megnyugtasd magad, hanem már konkrétan támad valami gomba, akkor meg Amistar (vagy más neveken ugyanez a hatóanyag).

Paradicsomra és paprikára 3 nap.

2016. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastál a Dithane-nal kapcsolatban 3 napot?

Én a tasakról szoktam tájékozódni, de 7 napot tartok paradicsom és paprika esetében!

2016. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!