Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire veszélyes az azbeszt...

Mennyire veszélyes az azbeszt pala?

Figyelt kérdés

Kb. 5 hónapig állt a szomszéd telken egy tyúkól bontásakor leszedett, ripityára tört azbeszt palatető. A tulaj szerint nem tartalmazott azbesztet, és hittünk is neki, ám egy bejelentés következtében kijöttek hozzá, és nem kis bosszúságunkra kiderült, hogy mégis.

Öt hónapig éltünk egy nagyobb kupac széttördelt pala mellett, szóval eléggé aggódom. Hallottam, hogy csak sérülést követően szabadul fel belőle rost, de nem tudom, hogy ez csak a törés pillanatára érvényes, vagy a sérült felületből utána is áradni majd az anyag. Mennyi anyag szabadulhatott fel annyi idő alatt? Mekkora az esélye, hogy bajunk lehet belőle?

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik értenek hozzá, az "ugy olvasztam béni blogján hogy már eccál is halálosz" kommentelők kíméljenek.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!



2018. júl. 14. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Az azbeszttartalmú építőanyagok hazai előfordulásáról pontos adatok nem állnak rendelkezésre, annyit lehet tudni, hogy Magyarországon hozzávetőlegesen 100-200 millió négyzetméternyi (!) tetőt fedtek be azbesztpalával. Ezt az időjárás és a légszennyezés kikezdi, korrodálódnak: a felületi kopás miatt évente négyzetméterenként 3 gramm azbesztrost szabadul föl, ez csak Magyarországon körülbelül 300-600 tonnányi azbesztet jelent évente összesen.


A kötéses azbesztet tartalmazó anyagok, a palatetők, hullámpalák, csövek esetében nincs teendőnk, amíg a felületük törés- és sérülésmentes. Probléma az anyag sérülésekor (törés, fúrás stb.) keletkezik, ilyenkor a lapok eltávolításához, cseréjéhez, szakszerű lerakásához érdemes szakembert hívni.


Részletek: [link]

2018. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezer és ezer cikket elolvastam, egyikük sem ad választ a kérdésemre.
2018. júl. 14. 19:45
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
a mai világban ez a legkevesebb, pláne a szomszédban. belélegezve árt, ha nem jártál át szipuzni.........
2018. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem, akkor reménykedem a legjobbakban. Köszönöm!
2018. júl. 14. 20:00
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Kötött állapotban van benne az azbeszt, ne tudod belélegezni. nagy szilárd pala darabok és törmelékek. Mindenki ezzel a palával jön, nem értem senki sem eszi meg. ott volt veszélyes ahol gyártották és beletették a szálas azbesztet és dolgoztak vele.
2018. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Kicsit,illetve nagyon is túl van lihegve ez a pala kérdés .

Több évtizede óta élünk olyan környezetben ,ahol nagyon sok a pala fedés,és nálunk is ez van .Az én betegségeimnek halvány köze sincs a palához,hogy mitől vannak az az orvosokat sem érdekli .

Addig ez senkit sem érdekelt,amig a nultik be nem jöttek az új termékeikkel .Na ná,hogy annak az eladását kell szorgalmazni .

Nemrég hozták nyilvánosságra,hogy vannak vérnyomás csökkentők,melyek szintén rák keltőek .

Na ezek is már több mint 10 éve forgalomba vannak.

Venni ugyan már nem lehet,de amit megvettél,azt már szedd csak be,mert nem váltják vissza .

Pusztulj magyar,gondolja a Viktor,kevesebb nyugdijat kell kifizetni .

2018. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Meg akkor veszelyes, ha el akarod tuzelni, mert egyreszt a palarostok szallnak mindenfele a fusttel, masreszt eleg komolyakat tud durranni mar egy tenyernyi meretu pala is a benne keletkezo belso feszultsegektol. Raadasul viszi szet a tuzet, parazsat is, komoly seruleseket is okozhat meg akar 10-20 meter tavolsagbol is.


Ha nem tordeled, zuzod, poritod, hanem csak ott all magaban a kert kozepen, akkor nem veszelyesebb egy kupac foldnel.

2018. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 De már eleve szét volt törve.
2018. júl. 14. 20:28
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Remélem, hogy te voltál olyan kedves, hogy bejelentetted a szomszédodat! !
2018. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

A gondot a pala hulladék eltüntetése okozza .

Mivel veszélyes hulladéknak minősül,ezért nagyon sokba kerül az elszállitása .Ezért sík pala fedésnél rajt is marad a tetőn és erre rakják az új fedést .

2018. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!