Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Azbesztpala tető elszállíttatása?

Azbesztpala tető elszállíttatása?

Figyelt kérdés
Tetőt szeretnénk cserélni. Egyenlőre úgy tűnik, hogy nem rongálódott, épek a lapok, de napkollektort szeretnénk felszereltetni, de akkor már előtte bevállaljuk a tetőcserét is. Viszont úgy tudom, hogy az azbeszt veszélyes hulladéknak számít, tehát azt külön el kell szállíttatni, ártalmatlanítani. Zala megyében lakunk, tudja valaki, hogy ezt milyen céggel csináltathatjuk meg, illetve kb mennyi ennek az ára?

2016. jan. 30. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Este rakd ki az utcára, reggelre ellopják. (Konkrét példát tudok, nagyvállalatnál így szabadultak meg egy csomó rossz akkumulátortól.)

Ha biztosra akarsz menni, hirdesd meg Jófogáson ingyen, vagy Vaterán 1 Ft-ért.

De ha úgy hirdeted, hogy leszedésért ingyen elvihető, még arra is lesz jelentkező. Vagy ha a tetőcserét vállalkozó csinálja, akkor a leszedést kifizeti neked az, aki elviszi a palát, csak épségben kell leszedni.

2016. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát ez jó :D Az utcára kitevés nem játszik, mert kis település zsákutcájában lakunk, de ha arra kerül sor, meghírdetem:D Még jól is járok, mert szerintem az elszállításáért, ártalmatlanításért tuti fizetni kell.

Azért, ha valaki tud válaszolni a kérdésre, hogy milyen cég illetékes ebben, annak várom a válaszát!

2016. jan. 30. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
"kis település zsákutcájában lakunk" Ebböl mondjam meg, hogy NÁLATOK!!!! melyik cég vállal ilyesmit?
2016. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a kis településből mondd meg. Az eredeti kérdésben leírtam, hogy Zala megyében lakunk.
2016. jan. 30. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"nagyvállalatnál így szabadultak meg egy csomó rossz akkumulátortól.)"


azért a 80ft/1kiló akku nem egyenértékű a bontott palával...

az akkukat a mai napig én is összeszedem, ha látok kirakva lomtalanításkor, 10db-ért simán kapok 8-10 ezret.


a kérdéshez:

először is ha csak héjazat csere lesz, tehát a szerkezet marad csak a pala és a lécezés kerül lecserélésre, akkor lehet azon gondolkodni mi legyen a hulladék palával.

ha szerkezet is cserélődik, akkor minden esetben veszélyes hulladékként kell elvitetni, mivel szerkezet cserét be kell jelenteni az önkormányzatnál, így hivatalos úton nem lehet el kummantani

a dolgot.


a másik:

síkpala bontása -hogy egyben maradjon, csak úgy lehetséges ha a gerinctől kezdik el, tehát föntről indul a bontás az átfedés miatt, ez rengeteg plusz munka és idő.

6 évig dolgoztam a szakmában, volt rá példa pár alkalommal hogy éppen kellet leszedni a síkpalát mert kellett a tulajnak, olyankor 15-20% többletköltséget számoltunk a bontásra, ez durván 100-150 ezer forint körül van.

bár nem tudom a 30-40 éves szétrohadt palával mit csináltak, de az ő dolguk.

egyéb esetben a palák 95%-a törött lesz bontásnál, tehát esélytelen hogy bárki is elvigye a "hulladékot", mivel használhatatlan.

nagyon sok helyen hívtak egy kis forgó-kotró árok ásót, vagy bobcat-et majd ásattak egy gödröt a kert végébe és oda került a tetőről lebontott pala.

ez kb 10-ből 5 helyen így működött, leginkább ott ahol nem volt 200-300-400 ezer forint a pala elszállíttatására, mert a gödör kiásatása legrosszabb esetben is csak 30 ezer körül volt.

egyébként az elszállítást akármelyik cég megcsinálja akik sittes konténerrel foglalkoznak, nem függ össze az ácsmelóval.

azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy azért a vagyonért amiért elszállítják a síkpalát, ugyan úgy elföldelik a lerakóban, mint sok helyen a kertvégében.

2016. jan. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az azbeszt mérgező. Nem szívesen ásák a kert végébe veszélyes anyagot.
2016. jan. 31. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

az azbeszt por rákkeltő ha belélegzed, önmagában nem mérgező mert akkor eleve nem tennék a tetőre.

élettartama alatt több ezer köbméter esővíz folyik le rajta, ha mérgező lenne akkor rég kipusztult volna már minden a palás tetők környékén, ugyanis az esővíz simán kimosná belőle a "mérget" :)

2016. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én alapból azbesztes hullámpalában gondolkodtam, mert pont ezt javítottam pár órával a válaszolás előtt...


Mikor mi ledobattuk a síkpalát, hozattunk egy konténert, simán elvitték, mint sittet. Lehet persze, hogy azóta szigorúbban veszik.

2016. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az azbesztes palát nem veszik át a hulladéklerakóban , csak az arra jogosult cég veheti át.Az ártalmatlanítás hivatalosan kb.annyiba kerül , mint egy új tető .

Ezért azt szokták mondani , hogy letettük a kert végébe , aztán valaki elvitte.A valóságban leszedik , meghirdetik , hogy ingyenesen elvihető és feketén elviszik.

Ha rád száll az önkormányzat , vagy a katasztrófavédelem , akkor bajban vagy a palával , meg kell szabadulni tőle jó gyorsan.

2016. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!