Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ingatlanjogász vagy ki segít?

Ingatlanjogász vagy ki segít?

Figyelt kérdés

van egy tul. lapon legelő besorolású telkem, ami a kerületben közjóléti erdőnek nyilvántartott. Ki tudna nekem segíteni abban, hogy a telken mi engedélyezett és mi nem. A kerület építési osztályán és a főépítésznél is jártam, de nagyon negatív emberek, csak azt sorolják, hogy mit nem lehet, nem segítőkészek semmiben, egy fontos, hogy húzzak el. Arra sem tudtak konkrét választ adni, hogy a telekre beállhatok egy lakókocsival vagy sem.

Milyen szakembert keressek ezzel kapcsolatban? Aki képben van azzal kapcsolatban, hogy egy adott besorolású területen mit szabad és mit nem. Természetesen nem ingyen. Köszönöm.



2018. júl. 22. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Lakókocsival miért ne?!

Ha víz/villany van,fűtés megoldható még lakóingatlanná vagy 4 évszakos tanyának is minősitetheti (lakcímmel).

😂

Pedig ilyesmiről a járási földhivatal dönt!

2018. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát lakókocsival nyilván beállhatsz, hisz az egy jármű. Ahogyan odamehet egy mezőgazdasági munkagép, hogy munkát végezzen, és ott is töltheti az éjszakát, ugyanúgy egy lakókocsi is.

Mivel jogszabályokat kell ismerni, logikus, hogy (erre szakosodott) ügyvéd tudna segíteni

2018. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A helyi építési szabályzatot kell megnézni (Még szakember sem kell feltétlenül első körben), hogy az adott helyrajzi szám szerinti telekre mi a beépítési előírás!
2018. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Konténert nem szabad letenni és semmit ismétlem semmit nem lehet rá építeni. Még kerítést sem engednek. Minden közmű a telekhatáron és még a villanyt sem engedték, hogy bekössem...Azt mondják, csak azt csinálhatok rajta, amit egy legelőn, még fel sem szánthatom.. Lakókocsinál is olyat magyaráztak, hogy 180 napig lehet csak. Kéne nekem egy profi.
2018. júl. 22. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem profi kell neked!

Leírtam mit kell tenned! Hész!

Abból kiderül mit lehet. AZ hogy mit mondtak az egy dolog!

Ha a hészből kiderül a "tuti" utána lehet megnézni, hogy a művelési ág alóli kivonást miként lehet (ha lehet).

2018. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!