Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha a saját házamat építem,...

Ha a saját házamat építem, újítom, átalakítom, hogy kapok építési engedélyt?

Figyelt kérdés

Tervező mondta, hogy ha vállalkozó csinálja, akkor annak egy csomó engedélyre van szüksége kamarai tagság stb...

De mi van ha én a haverommal építem? Arra hogy adnak engedélyt?


2018. júl. 31. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel!
2018. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha saját házad külső mérete nem változik,utcára nézve az ablakok száma nem változik,vagy a szomszéd oldalra ilyen nem kerül,akkor ehhez nem kell engedély .

Ha tető formálya nem változik,csak a tetőfedés anyaga lesz más,akkor ahhoz sem kell.

Dogozhattok a haveroddal reggeltől estig.

Ne hogy már megvezessen valaki is.

Teljes belső átalakitást csináltunk,a tetőt is felújitottuk.

2018. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
A szomszédom építési vállalkozó, lakóparkokat csinálnak. A saját házához haveri segítség kellett, mert ő nem építhette. Kell egy felelős műszaki vezető, de sokat nem beszéltünk róla.
2018. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
3 as ne keverd a szezont a fazonnal .
2018. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt még mondom, hogy nem új építést, csak bővítést csinált.
2018. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem keverek semmit, csak amit hallottam azt mondom. Persze ő csinált mindent, de a magyar jogalkotásról meg van a véleményem amúgy is.
2018. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat helyesbítek nem engedély kell, csak bejelentés szükséges, de ahhoz is kell tervezés, meg egy csomó minden, mert ha svarcban építjük, akkor milliós bírság várható, akkor viszont mát utólagos engedély szükséges. Ennyit tudok a tervezőtől. Egy mellék épületre szeretnénk egy szobányi szintet építeni, kívülről látszik az utcáról nem, de a szomszédok látják, akik nem tudom milyenek. Lehet hogy feljelentősek. Szóval hogy megy a saját építés? A "haverommal"?
2018. júl. 31. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szóval hogy megy a saját építés? A "haverommal"?"

El kell, hogy keserítselek! Sehogy!

Lehet ragozni, meg megmagyarázni, de többel kötöd be!

2018. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kőműves tényleg egy ismerős, de ha mondjuk csak magamnak építenék egyedül haverral, sógorral, akkor arra nem kapok semmilyen engedélyt?
2018. júl. 31. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:

A 300m2 alatti építés, bővítés nem építési engedély köteles!

E-építés napló megnyitásával (sok-sok szükséges melléklet feltöltésével) végezhető.

Szükséges az FMV és a műszaki ellenőr, valamint kötelező a tervezői művezetés. A beugró is milliós tétel.

2018. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!