Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi kell ahhoz, hogy saját...

Mi kell ahhoz, hogy saját magam házat építsek? Valamint mennyibe kerül, s mi a véleményetek róla

Figyelt kérdés

Egy apró 32-40 négyzetméter, könnyű szerkezetű házat szeretnénk, cserépkályha fűtéssel, gáz nélkül.


1 fürdő, konyha etkezővel, valamint egy kis helység nappali, mögötte annyi hely hogy franciaágynak(szekrénybe hajtható).

Modern konyha, kisnkommpakt ház.


Mi magunk szeretnénk felhúzni ha lehetséges, vagy esetlegesen szakemberrel, viszont én azt szeretném ha én valaszthatnám meg az építési anyagot. Én osb-gyapot-osb-habszivacs-osb-gipszkarton falat szeretnék, belső falnak gipszkarton-osb-gipszkarton falat akarnék, igazából csak a fürdőnél lenne fal. Az ágyat a nappalitol oriás tolóajtó választaná el. A konyhát a nappalitól meg pult.

Tetőnek lapostetőt szeretnék aminek a tetejére lenne egy pavilon szerű építmény fából.


Kb mennyiből valósítható meg?


2018. ápr. 29. 18:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Pop up házként megtaláltam.

Ilyen van magyaroszagon?

60ezer/nm áron nem rossz! 4

2018. ápr. 29. 18:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod megcsinálni magad.Sajnos ez van. Csak szakemberrel, illetve a kivitelező cég max segédmunkásként alkalmaz, de ezt kétlem.
2018. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy, magyarországon legalábbis nincs rá módod.

Az anyagokat viszont megválaszthatod te

2018. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Eddig mindenhol ahol erről olvastam azt írják,hogy márpedig lehet kalákában vagy saját kezűleg építkezni ilyen formán:


[link]


[link]

2018. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, lehet kalákában építkezni, ha van az ismerettségedben, családodban szakember mindenre...
2018. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze-persze elvileg lehet, csak próbáld kivitelezni. Egyszeri szívességi munka, és nem hetekig odajár a baráti társaság.

Eltudod végezni a szakmádon kívüli munkát is, ha valaki aláírja a papírt, hogy vállalja a felelősséget (szakember) és az ő irányítása alatt történt. de ki fog ilyent aláírni...

2018. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ahogy az utolsó is írta. Kivitelezői szerződés kell, abban rögzíteni, hogy ő felügyeli a munkádat. De ez nincs ingyen (persze ha egyáltalán van ilyen cég), mivel csak a kivitelező tud naplózni, felelősségbiztosítás, stb...
2018. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez ma már nem így megy, ahogy gondolod, építési napló kell, megfelelő papírokkal rendelkező szakemberek pecsétje, stb. Cserépkályha fűtést ma már nemigen fognak például engedélyezni. A többi a másik kérdésednél.


Amúgy kalákában nem szabad építkezni, SOKKAL drágább, csak a költségek nem azonnal jelentkeznek.

2018. máj. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!