Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kinek mennyibe került egy...

Kinek mennyibe került egy családi ház építése, az utóbbi néhány évben?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék építkezni, tehát kb 3 év múlva. Mert még gyűjtögetek egy kicsit. Telek már megvan, a közművesítést még nem indítom el, hátha valami csoda folytán tudok visszaigényelni belőle áfát...

Már megvan a ház valószínűsíthető tervrajza is, bár 3 év alatt ki tudja mi lesz belőle még :). kb nettó 95 m2, 3 szoba + 14 m2 fedett terasz.

Szerkezete: 30-as porotherm tégla, 18 cm plisztirol, fa födém és tetőszerkezet 35 cm üveggyapottal, padlóba 10 cm lépésálló polisztirol. Lemezcserép tetővel. 3 rétegű üvegezésű műanyag nyílászárók. Padló és radiátoros fűtés kondenzációs gázkazánnal (alternatív megoldásokra nem lesz keret, csak a lehetősége lesz kialakítva). A válaszfalak gipszkartonból, de lehet tégla lesz a végén.

Kivitelezőt nem fogok alkalmazni, majd én össze szedem a szakembereket, mert így jóval olcsóbb. Legalábbis 5-6 millióval biztos amit a kivitelező a zsebébe tesz.

Sok mindent szeretnék megcsinálni magamnak felelős műszaki vezető irányítása alatt. pl: gipszkartonozás, külső- belső szigetelés, glettelés-festés, meleg burkolás.

Na én úgy saccoltam, hogy kb 20 millió + telek kulcsra kész lehet jelenlegi árak alapján. Ebből kb 2-2,5 millió csak a papírozás, engedélyek stb.



2018. aug. 14. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

"Telek már megvan" "20 millió + telek"

Most akkor megvan a telek vagy nincs?


"Na én úgy saccoltam, hogy kb 20 millió"

"Ebből kb 2-2,5 millió csak a papírozás, engedélyek"


Tehát kb.: 18 milliót gondolsz egy nettó 95m2 +14 (az bruttó kb 105+14m2) alapterületű házra (kb 175ezer/m2)? Ez már 5 évvel ezelőtt is kevés volt. Jelenleg ennyi az anyag kb. ára Most 300 ezer/m2 az induló ár vidéken is!

Az, hogy 3 év múlva mennyi lesz meg sem merem tippelni.


(bocsánatos bűn, ha Te vagy MartiinMarci)

2018. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg az hogy mi lesz 2020 után,még azt is várjuk ki.
2018. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Volt munkatársam tavaj nyáron kezdett epítkezni jövőhónapba költözik. Neki 26 millió volt a nettó 95 m2. Igaz a házon csak 15 cm a szigetelés. 4 millioért vette a telket.generál kivitelező építi.
2018. aug. 15. 07:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
öcsém most építkezik, kalkuláció alapján valahol 30-35 millió között fog megállni + telek, de lényegesen jobb műszakitartalommal, mint a te kalkulációd. Generálkivitelező nélkül. De főállás mellett ezt így levezényelni halál, még úgy is, hogy szakmunkát nem csinál, csak szervezi az egészet, meg néha lapátolunk, rendezkedünk a telken, hogy ne a szakembereknek kelljen
2018. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Üdv!


Mi tavaly nyáron költöztünk be, netto 135m2, teljes építési költség 33mill, 1,5mill engedélyek, terv, műszaki ellenőr, stb, 3,5mill a telek. - nem generálos építkezés, az idegeim rendesen megedződtek :D -

Műszaki tartalmat tekintve, 30-as téglafal, 10-es tégla válaszfal, vasalt sávalap, vasbeton födém, betoncserép, 3rétegű üvegezés, színes műanyag nyílászáró, alu redőny, 20cm grafit EPS a falon, 40cm üveggyapot a padláson, kizárólag padlófűtés hőszivattyúval (és padlóhűtés), normális burkolatok (átlag 5eFt/m2), 2 fürdő, 3 háló, stb.


Ismerősünk most építkezik, ahogy beszélgettünk, nekik már közel 20%-al többe kerül minden és csak emelkedik... nagyon durva...

2018. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5.

Ilyen részletességű adatokra vagyok kíváncsi, amiből tudok következtetni a leendő költségekre. Így neked kb 220000 ft/nettó m2 volt az építkezési költséged + telek. Ebből is látszik megéri felőrölni az idegeket. Munkatársamnál ez az összeg kb 230000 Ft/nettó m2 és az nem passzív ház, olyan fűtéssel amit én is néztem magamnak. Igaz ő egy kavicsot sem fogott meg.

2018. aug. 15. 20:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a 220ezer az 245ezer/m2.
2018. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A telek ennél a kérdésnél teljessen lényegtelen. Engem csak a kulcsrakész ház költségei érdekelnek! Mert lehet venni telket 3.5 millióert meg 20 millióert is amire ugyanat a házat fel lehet építeni.

33-3.5=29.5

29.5/135=218518 ft/ nettó m2.

De az előző hozzászolasomba is ott van a + telek!

2018. aug. 15. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 33 millió az építkezés plusz a papiról plusz a telek. Így 34,5 milliót kellene elosztani 135-tel. De majd jön a válaszoló és tisztázza. És mint írta, iden már 20%-os drágulást lát ő is a piacon. Sajnos mi is ezt tapasztaljuk.
2018. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Üdv ismét! (5.)


Na szóval, előszedtem a papírokat(pontosabban Excel..), mivel elég beteg módon, az utolsó Ft kiadást is folyamatosan feljegyeztem.


-A teljes belső (Nettó) terület 134,8m2, valamint van egy fedett(tetőtúlnyúlás tartóoszlopokkal) lépcsős bejárat(7,5m2) és egy 18m2-es fedetlen terasz, mindkettő burkolva.

Ezek teljes építési költsége volt 31.935.000Ft, ahol az eloszlás Anyag: 22.700.000Ft, munkadíj 9.235.000Ft, minden bruttó, számlás.

Így, ha m2-re vetítjük akkor 236.906Ft/m2

A bejáratot és a teraszt ha jól emlékszem 1/2 m2-ként szokták számolni, így ha azokat beleveszem akkor 216.435Ft/m2.


-A papírozás, amperbővítés, tervrajz, engedély, vízóra felszerelés, stb 1.517.000Ft

Ezt a költséget szerintem mindenképp hozzá kell számolni, mert ez is szükséges az építkezéshez, így a m2 ár 248.160Ft/m2 ( teraszokkal 226.716Ft/m2)-re változik.


-A telket a m2 árba felesleges belekalkulálni, mivel lehet már valaki örökölt egyet, míg vehetsz egy utolsó utáni zsákfaluban 500e-ért vagy Pesten 50millióért. A mi esetünkben 798m2-es telket vettünk 3500Ft/Áfa-ért (a telek már közművesítve volt, a vízaknából az óra hiányzott, meg a villanyóraszekrény, de ezek bele vannak számolva a 'papírozásba'), így ennek költsége 3.547.000Ft.


-Természetesen ezzel még nincs vége, mivel ekkor az "udvar" egy szeméttelep volt, szükséges egy tereprendezés, térkövezés, kerítés, szerszámtaroló, ezek költsége eddig 4.330.000Ft és még mindig nincs vége, a teraszt le kellene fedni, füvesíteni, fák, bokrok, - esetleg ha szép füvet szeretnél akkor kutat fúratni és öntözőrendszer - szóval végeláthatatlanok a költségek.......


Ha bármi kérdés van, szívesen válaszolok :)

2018. aug. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!