Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Néhány hónapnyi családi...

Néhány hónapnyi családi adókedvezmény vissza igénylése?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Munkahelyváltás és az ottani töketlenség révén a novemberi,decemberi,januári fizummal nem kaptam meg az adókedvezményt. Ezt most szeretném visszaigényelni a NAV-tól. Megkaptam tőlük a 1553NY számú nyilatkozatot és a 1553NY-03-as lapon szeretném kitölteni a B blokkot.

Ott fel vannak sorolva a hónapok.

Kérdésem az lenne,hogy akkor az Októbert,Novembert,Decembert jelöljem be?


A másik kérdésem,hogy 2015 elején még párom vette igénybe az adókedvezményt,de a februári fizuval ő sem kapta meg a januárra szóló kedvezményt. Azt is visszaigényelhetem én,ha már jelenleg is én veszem igénybe vagy azt az egy hónapot neki kell igényelnie?

Köszönöm előre is!


2016. jan. 16. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, melyik hónapban kapta, melyikben nem.

MEgnézitek összegszerűen, mennyi jár. Ebből mennyit vett igénybe év közben ő, mennyit te.

Eldöntitek, a maradékkal mi legyen, és ennek megfelelően töltitek ki a bevallást. A hónapoknál nem azt kell jelölni, melyikre kérek a kedvezményt, hanem melyikben vagytok rá jogosultak.

2016. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És ha jót akarsz, ne a navtól kérd a kitöltést, mert nyárig nem lesz belőle pénz.

Töltsd le a nyomtatványkitöltőt és add be magad február elején, márciusban visszakapod a pénzt.

Ha kell segítség, priviben mondom, hogyan kell kitölteni.

2016. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
12 hónapot írj be.
2016. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!