Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire masszívak a vályog...

Mennyire masszívak a vályog téglából épült házak?

Figyelt kérdés
A hatékony hőszigetelés mellett mik a további előnyei? Mik a hátrányai?

#vályog #vályogtégla #vályogházak
2018. aug. 15. 20:36
 1/7 anonim válasza:
34%
Azokkal a házakkal általában nem szokott probléma lenni régen jó mesteremberek voltak biztonságosabbak a régi építésű házak mint maiak
2018. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Egy régi, alap és koszorú nélküli vályogház biztonságosabb, mint egy mai épület?


Azért ne essünk át a ló túlsó oldalára.

2018. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem hatékony hőszigetelése van, hanem hatékony hőtárolása. Ez pont az ellenkezője. A jó hőszigetelők, rossz hőtárolók. De keress rá a vályog hővezetési tényezőjére. Nagyon jó a páraszabályzása, nincs káros kipárolgása, megköti a méreganyagokat. Újrahasznosítható, nem terheli a környezetet, teljesen természetes anyag, akusztikailag is teljesen jó.

Nagy ellensége a víz -ezt technikailag megoldható. Szilárdsága kicsi, ezért 45cm a min falvastagság a teherhordás miatt(főfal).

Jelenleg ma ismét reneszánszát éli, jól hőszigetelve kiváló ház készíthető belőle. Több díjnyertes, év háza stb volt már.

Megfelelő karbantartással élettartama vetekszik a tégláéval. Ma is állnak 100éves házak.

2018. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Minden azon múlik vizesedik e alulról vagy nem. Ez a probléma utólag is megoldható de nem egyszerű. Ha nem vizes akkor masszív és semmi gond vele.
2018. aug. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmi előnye nincs azon kívül.

Annyi talán, hogy olcsó.

Dédim ásott egy gödröt, kiásta az agyagot, és ennyi volt.

2018. aug. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Laktam ilyenben.

60-80 cm-es falak voltak, és sima olajkályhával kifűtöttük az egészet fillérekből.

Nyáron meg olyan hűvös volt benne, hogy ki kellett mennünk az utcára megnézni, hogy mennyire van meleg, azaz milyen ruhát vegyünk fel ha elmegyünk valahová.

Nem penészedett mint a mai drágán hőszigetelt lakások.

Oda vertem be szöget ahová éppen akartam. stb...stb...

Nem felejtem el azt sem, hogy amikor volt egy földrengés, a szomszéd téglaházán keletkezett egy repedés, ezen meg semmi.

Szóval csak dicsérni tudom.

2018. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Reped vastag repedések
2023. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!