Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A beton alá mit lehetne...

A beton alá mit lehetne tenni, hogy ne legyen annyira hideg?

Figyelt kérdés

Betonzni szerenénk haszonállatoknak az épületet!

Szóval fólia szóba sem jöhet.

Arra gondoltam,hogy leöntünk 1 sor homokot,majd rá sóder vagy tégla.Azért,hogy a beton ne érintkezen a homokkal ami ugye elszivná a nedvességet.

Szóval homok,majd 1 sor tégla és aztán rá a beton!

Ez igy jó lenne és ér is valamit? Ugye a beton az szinte semmit sem szigetel,de talán a homok..


Mit gondoltok? Segitsetek kicsit,mert nincs benne tapasztalatom.



2018. aug. 20. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A beton hideg építőanyag, bármit is teszel alája. Milyen haszonállat az, amit ennyire féltesz a hidegtől? Ha mégis óvni akarod, akkor téglát tegyél vagy keményfa-kockákat. Ezek melegebbek. Amit leírtál, csöppet sem ajánlom. Tudd, hogy két mezőgazdasági építővállalatnál voltam igazgatóhelyettes és ehhez van a képesítésem is, azaz tanultam mezőgazdasági építészetet (is) - külföldön.
2018. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Elfelejtettem az előbb hozzáfűzni, hogy miért nem tudsz szalma almot tenni az állatok alá? Gabonatermesztéssel nem foglalkozol? Nem tudnál alomnak szalmát venni?
2018. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De természetesen szalma megy alájuk,igen!

Csak gondoltam,hogy igy talán nem lenne olyan hideg télen,de akkor semmi értelme nem lenne?

Ment a zöld!

2018. aug. 20. 21:46
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha szalma alom lesz alattuk, akkor nyugodtan mehet a beton, mert olcsóbb, mint a minőségi tégla vagy a keményfa kocka. A beton alá tegyél min. 10-15 cm kavicsréteget. Nedvesség elleni szigetelést - gondolom - előírja az épület tervezője, vagy ha régi épületben tartanád (a kérdésed szerint új épületre következtetek) az állatokat, akkor az engedélyező hatóság követelné meg az engedély kiadáskor, nehogy az altalajt szennyezze az állatok híg- vagy szilárd ürüléke.
2018. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Semmi értelme az egésznek, legtöbb istálló mindenféle szigetelés nélkül készült, s semmi baja nem lett az állatoknak.


De ha mindenképpen akarsz szigetelést, akkor hungarocell.

2018. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ha semmi értelme,akkor nemcsinálom. Igazatok van!

Köszönöm,ment a zöld mindenkinek.

2018. aug. 21. 13:32
 7/18 anonim ***** válasza:

5-ös!

A kérdező nem oldalfalat akar szigetelni, hanem az aljzatot, amin az állatok állnak ill. fekszenek! Miért akarsz oda humgarocellt tenni?!

2018. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt most komolyan kérdezed utolsó?
2018. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, komolyan kérdeztem. Viszont ha te karnál hasonlót építeni, akkor neked azt ajánlom, hogy tegyél inkább vattacukrot, mert olcsóbb.
2018. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem csak oldalfalra tesznek már hungarocellt, vagyis polisztirolt, hanem az aljzatba is.

Legalábbis lakóépületkénél, s nem hiszem, hogy egy modern istállóban mást használnának.

2018. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!