Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kinek mi a véleménye a gázbeto...

Kinek mi a véleménye a gázbetonból épült házakról? (falak tartóssága, sugárzás veszélye stb)

Figyelt kérdés

Párommal néztünk egy házat,de gázbetonból (gázszilikát) anyagból készült.

Utána olvastunk ennek az anyagnak,és van jónéhány negatív vélemény róla. Ez elbizonytalanít minket,hogy belevágjunk-e ebbe a projektbe.

Akinek van személyes tapasztalata,kérem ossza meg.


2018. aug. 22. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az alapok rendben vannak, kb mint az ytong. Olyat meg építettem, nekem bejött. De dolgoztam kétszintes suliban, tetőtér belett építve, semmi rosszat nem tudok mondani. Fúrni jobb mint a betont. Miket olvastál róla?
2018. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt olvastuk,hogy a terhelhetősége nem túl jó ennek az anyagnak. Illetve,hogy mérgező anyagot sugároz,ami rákkeltő hatású. A ház amúgy 1989-ben épült.

illetve a párom látta,hogy már repedések vannak a falon.Leginkább ez az,ami nem győzi meg,és tart attól,hogy később akár beomolhat. Palatetős a ház,úgyhogy cserépre cserélnénk mindenképpen.

2018. aug. 22. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A vörös salakra mondták 20-30 éve hogy veszélyes, hát szerintem az legyen a legnagyobb probléma sugárzás terén amit a gázbeton ad. Ha ad. A repedések ha hajszál vékonyak, az lehet a mozgástól(ezért kérdeztem az alapot), meszeléstől. Azt meg hogy elbírja e a cserepet, szakértővel kéne egyeztetni.
2018. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
30 éve áll, gondolod ha megveszed, összeomlik?
2018. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nincs velük smemi baj. Az ytong elődje.


Jól szigel, tartós.

2018. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!