Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van aki klímával fűt otthon?

Van aki klímával fűt otthon?

Figyelt kérdés

Úgy értve amit ERRE csináltak, ergó fűtésre.

Mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?



2018. okt. 2. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még nem érkezik rendes válasz, addig is: Google, fűtés, klíma. Találni egy-két blogot összegekkel, tapasztalatokkal.
2018. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, nem is 1-el, van midea és gree gyártmány természetesen mindegyik fűtésre tervezett, de a gree ezen típusa amit én vettem mindenképpen jobb mint a midea. Akár -25 fokig is tudja a fűtést, bár ritkán van ilyen hideg itthon. Rosszat nem tudok mondni olcsó és jó minőség, csendes működés jellemzi vannak benne speciális filterek is, ha vennék a jövőben csakis ezt a típust. Ha kell a telepítő/forgalmazó céget tudom ajánlani, nagy rutinnal rendelkeznek és nem húzzák le az embert, ha jól emlékszem 30 vagy 40 ezerrel jöttem ki olcsóbban mint más cégekkel.
2018. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor működik a dolog, nálunk nincs gáz, de vagyonért beköthető, akkor már inkább ez+ van egy cserépkályhánk is mellette.

Villanyszámla hogy alakult nálatok? A beltéri egység hangja mennyire hangos? H-tarifa esetleg?

2018. okt. 3. 08:42
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Havi 18 körül szokott lenni télen, de általában állandóan csak 2 klíma megy, a ház meg majdnem 200m2-es és ez nem a klímák fogyasztása hanem a teljes villanyszámla, persze ezek a legújabb 2017/2018 Gree gyártmányok A++ kategóriás készülékek. Nyáron pedig 10-15 ezer a villanyszámla, ebbe is minden benne van nem csak a klíma és van egy 5kw elektromos sütű/főzőlap is azaz a klímák fogyasztása elenyésző. Amikor fel lett szerelve meg lett mérve, hogy milyen halk, akkor 19, 20 decibelt mutatott a műszer, ami elég halknak mondható főleg 200.000 alatti klímától. A Panasonic elvileg tudott volna 18-19 decibelt 750.000 forintért, abból inkább vettem két fűtésre optimalizált Gree-t, kijött belőle az anyag+szerelés és még maradt is. Szal nem panaszkodom :)


Persze ez nem az én érdemem hanem a klímaszerelő mestereké, akik a korrekt munkájukkal és a saját évtízedes rutinjuk által tették ezt lehetővé. A H-tarifát természetesen ezek a gépek is tudják, ahogy a legtöbb új GREE készülék is 2018-tól. Én nem csináltam H-t, mert 10 év alatt sem térült volna meg, ha csak a tarifa kialakítását nézem, úgy vagyok vele hogy a megmaradt pénzt inkább a villányszámlába teszem, vagy veszek rajta még 1 klímát, vagy eljátszom kaszinóban :) 10 év múlva meg úgyis lecserélem a klímákat, egy modernebb sorozatra, ami majd még kevesebbet eszik áramban, akkor meg teljesen feleslegesnek tartom pazarolni a pénzt H tarifára, hacsak nincs vagy 6 klímád ami már tényleg sokat fogyasztana.

2018. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Megköszönném ha leírnád a klíma típusát, mert engem is érdekelne.

Esetleg a beszerelő cég elérhetőségét is.

2018. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
4-es, nem vagy te erősen érdekelt a Gree termékek reklámozásában?
2018. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
49%

Én is a Gree-re tettem le a voksom szintén a fűtés miatt, nem engem kérdeztél de én velük szereltettem


[link]


A klímát is náluk vettem, szerintem jobb ha egy kézben van minden, nekem fontos volt a garancia is. Az ismert és nagyobb cégek akik klímát is forgalmaznak és amiket kiad a google elsőnek túl drágák manapság. Eltartott egy darabig amíg megtaláltam a megfelelőt, de így utólag is elmondhatom, hogy nem döntöttem rosszul, az ikrek gyerekszobáját is lazán kifűti a 2,5kW-os klíma. Ha Budapesten vagy Pest megyében kell akkor őket ajánlom, több márka is megtalálható náluk.

2018. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Köszönöm a linket, utána nézek.

2018. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

11:14-es válaszánál nem teljesen világos, hogy kiegészítő fűtésként használja egy másik fűtés mellett, avagy önállóan?

Mivel -a leírása szerint- mindössze 3ezer Ft-ba kerül a klímával való téli fűtése a 200 m2-es házának.

Biztosan félreértettem valamit...

2018. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

11:14-es válaszánál nem teljesen világos, hogy kiegészítő fűtésként használja egy másik fűtés mellett, avagy önállóan?


Mivel -a leírása szerint- mindössze 3ezer Ft-ba kerül a klímával való téli fűtése a 200 m2-es házának.


Biztosan félreértettem valamit...



7#-es vagyok.

Szerintem nem kiegészítőnek van használják, azt nem tudom hogy jött ki a 3000 forint, én ezt nem számoltam ki, mert annyira nem értek hozzá. De, a sajátomról tudok nyilatkozni kevesebb mint 20 négyzetméter 2,7m belmagassággal 1000 és 1500 forint között fogyaszt a 2,5kW-os klíma. Persze a ház szigetelt és az ablakok is újak, valamint WIFI-vel vezérlem mobilról, így nem megy egész nap, csak akkor kapcsolom be mikor elindulunk valahonnan általában 15-20 perccel előtte hogy megérkezünk. Ajtó kinyitáskor meleg fogad, nem pedig a hidegbe érkezünk és majd ezután kapcsolom be, azért azonnal nem csinál meleget a klíma. Csak ezt az egy klímát mérem egy konnektoros fogyasztásmérőn át.

2018. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!