Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan álljak neki az építkezé...

Hogyan álljak neki az építkezésnek?

Figyelt kérdés

2 kérdésem is lenne.


Már jó pár házat sikerült felújítanom és értek sok dologhoz, de nem ez a szakmám.

Viszont szeretnék pár éven belül elkezdeni építkezni.


Nagyjából tudom a lépéseket, igazából tudom merre hány méter, de vannak bizonyos dolgok amiket még nem tudok, pl tetőszerkezet.


Fogadjak 2-3 kőművest és ugyanennyi segédmunkást, és én irányítsam az egész építkezést, tanácsokkal kiegészítve amiket a kőművesek mondanak, vbagy bízzam az egészet egy vállalkozóra, aki nyilván sokkal többe fog kerülni?

Nyilván a tetőnél ácsot kell szereznem.



2. kérdés pont ez: Én magam is szeretnék ezzel foglalkozni. Tulajdonképpen így kell elkezdeni egy ilyen vállalkozást, hogy összeszedek néhány szakembvbert és csináljuk?


2018. okt. 3. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hátööö, ez nem egészen így megy. Először is kell egy felelős műszaki vezető, aki tudja is mit csinál, ez a szakmája, és be is tudja hajtani a minőséget, vezeti az építési naplót és az építkezést. Szép is lenne, ha ő (te) kérnél tanácsot a kőművestől, akinek a munkáját felügyelned és ellenőrizned kell.

Tetőre meg ács kell, nem kőműves.


A saját vállalkozásra ugyan ez a válasz, vehetsz fel embereket, de kell egy fmv, aki büntetőjogi és anyagi felelősséget vállal. Te beledumálhatsz, valamihez biztos értesz, egy idő után beletanulsz, de nem a tiéd lesz a felelősség. Ha irányítani akarsz, tanulni kell és letenni az fmv-t. Régen elég volt egy technikusi, nem tudom mostmár csak egyetemre adják-e vagy van-e még korlátozott.

2018. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tanult szakmád, akkor jogilag sehogyan nem foghatsz bele építkezésbe, akármennyi tapasztalatod is van benne! Építkezéssel foglalkozó vállalkozás indításához megintcsak releváns szakma elvégzése kell, de egyébként nem is értem mi lenne ennek az értelme, mert a vállalkozást fent kell tartani, fizetni az adókat, stb., a vállalkozás nem arra jó hogy saját magadnak egyszeri alkalommal építs valamit.
2018. okt. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném, hogy kevés az a merre meddig hány méter. Egy szakma ennél többől áll. Ellehet sokmindent sajátítani, de sok olyan van amire te laikusként sosem gondolsz. Ezért tanulják.

És megfelelő végzettség kell a feladatok elvégzéséhez. Végzettség nélkül meg sem kapod rá a vállalkozási engedélyt, mert nincs mire megadni.

2018. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszomhoz, ahogy üzenetben is elküldtem hozzátenném:


Nincs már technikusi FMV, mostmár kell egy BSC építészmérnöki képzés, ami jó esetben 4 év. Aztán 4 év gyakorlati idő jogosultsággal rendelkező tervező vagy kivitelező mellett és letehető a műszaki ellenőri vizsga.

Vagy még egy MSC + 2 év, és +3 év a gyakorlati idő.


Nem egyszerű, és mégis milyen sok a kókler?

266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet.

2018. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!