Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építési házba milyen...

Új építési házba milyen fűtést tegyek?

Figyelt kérdés

Hallottam másokat árammal, Padló fűtés, de nem tudom kinek milyen tapasztalata van a padló fűtéssel .

Mi érné meg a legjobban és meleg is legyen .



2018. okt. 13. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10

Beszélsz összevissza gügyehülyeségeket, de legalább jó bőven.


A kérdező ÚJÉPÍTÉSŰ házáról van szó, azaz nem kell semmit szétverni, így épül. És mindnek van bekerülési költsége.


A hőenergetikai számításokat pedig hagyd a szakemberekre.

2018. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

"azaz nem kell semmit szétverni, így épül."


Majd a legelső meghibásodáskor vagy csőtörésnél mindjárt kell...

2018. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12

Nem fut a padlóban merev cső.

2018. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom úgy beszélnek egyesek mintha mindent megéltek volna amit leírnak. De szerintem azt sem tudja a padlófűtést ellenző úriember, hogy a padlófűtés nem azt jelenti hogy a szelepek, kazán, stb. a padlóban megy :D
2018. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ki mondta azt, hogy merev cső megy a padlóban? Általában rézbetétes műanyag csöveket használnak, amelyek jól hajlíthatók, de idővel attól még előfordulhat repedés, és hogy hol a repedés, azt elég nehéz megállapítani, és akkor ki kell bontani a betonozást.

Mondjuk most már vannak olyan viznyomásjel mérő műszerek, hogy a hiba helye megállapítható.

Régen ilyen nem volt.


Másrészt a padlócső, az több kanyargó hurokból áll. Előfordulhat abban is lerakódás, mégha a legjobb anyagból van is a cső.

Mondjuk ez akkor szokott előfordulni, ha nem megfelelő minőségű vizet keringetnek a rendszerbe. Mert ugye egy átlag laikus embernek nem jutna eszébe, hogy desztillált viz kell a körbe...


Miattam meg mindenki olyan fűtést csinál magának, amilyet akar, mert engem nem érdekel. Részemről a vitát lezárom, én csak azt írtam le ami igaz is.

2018. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kondenzációs gázkazánról, vagy hőszivattyúról táplált padló- és falfűtéssel fűts. A felületfűtés a legenergiatakarékosabb. És jól szigetelt legyen a födém és a homlokzat!
2018. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kiváncsi lennék honnan származik ez a teoria hogy a padlofütés lebegteti a port. Igazábol pont forditva van. Ha logikusan végig gondolod a levegő mozgatja port. Levegő mozgást pedig a hömérséklet külömbség okoz. a padlofütésnél ez egyenletes kicsi a hömérséklet külömbség. Radiátoros rendszer pedig 1 pontban füt sokkal nagyobb hőmérséklet külömbséggel. A radiátor pedig az egyik legnagyobb portároló. A lamellák közt lehetetlen takaritani.


Meg hibásodni meg minden meghibásodhat. Az új épitésü házaknál minden csőt burkolvan vezetik. Nincs sok külömbség meghibásodások esetén.


A hőszivattyú pedig bizonyos esetekbe olcsobb is lehet a gáznál mint kivitelezés mind használatban. De ez rengeteg dologtol füg.

2018. okt. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!